13. Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany 2018

13. Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany, ktorý sa bude konať v Piešťanoch od 11. do 16. septembra 2018, pripravuje bohatý program súťažných a informatívnych sekcií.

Hlavná súťaž, Miesto stretnutia Európa, je venovaná najvýznamnejším európskym filmom posledného roku, vzniká na základe výsledkov hlasovania európskych kritikov a organizujú ju pod záštitou medzinárodnej organizácie filmových kritikov FIPRESCI.

V súťaži slovenských dokumentov Cinematik.doc uvedú sedem filmov, z nich štyri majú slovenskú festivalovú premiéru.V informatívnej sekcii Čo dom dal predstavia nové slovenské filmy, viaceré z nich v premiére. V rámci komplexne koncipovanej sekcie Nórsko pod lupou festival predstavia aktuálnu nórsku kinematografiu: v sekcii Rešpekt premietnu kompletnú tvorbu režiséra Joachima Triera, nórsku tvorbu bude reprezentovať desať filmov posledného obdobia.

Okrem toho predstavia filmové debuty v sekcii Eye on Films, filmy, ktoré získali ocenenia a renomé na medzinárodných festivaloch a mnohé ďalšie. Celkom festival premietne viac než 80 dlhometrážnych filmov. Bližšie informácie o programe nájdete na stránke www.cinematik.sk alebo na festivalovej fanpage.

Zdroj: tlačová správa Cinematik

Top