Mexiko - po stopách dávnych civilizácií

Mexiko je nielen dovolenkovou destináciou bielych pláži a azúrového mora. Máloktorá krajina sa môže pochváliť takou diverzitou v takmer každom smere. Či už hovoríme o flóre alebo faune, gastronómii alebo veľkých civilizáciach, ktoré práve tu mali svoju kolísku. Vedeli ste napríklad, že vanilka pochádza z Mexika a človeku trvalo niekoľko storočí, kým prišiel na to, ako ju mimo Mexika umelo oplodňovať? Alebo že prví Európania ochutnali kakao práve tu? Jedli ste niekedy kura na štipľavej čokoláde? A čo takto vysmážané kobylky? Vedeli ste, že Hernana Cortéza spočiatku považovali Aztékovia za slnečného Boha? Čo sa stalo s mayským kalendárom po tzv. bájnom konci sveta? Ako sa pije tequila v jednom z najľudnatejších miest našej planéty a kde je dobré zastaviť sa v tejto vyše 100 miliónovej krajine vám príde porozprávať Katarína Líšková, ktorá Mexiko navštívila viac než 40-krát.

Katarína Líšková sa narodila v Nitre, vyštudovala španielsko-slovenské gymnázium. Nasledujúcich päť rokov strávila na Granadskej univerzite - na ekonomickej fakulte. Rok pracovala v Indii na najrôznejších pozíciách, ale hlavne cestovala. Cestovanie sa jej potom stalo povolaním, viac času trávi v zahraničí než doma. Najviac to bolo v Mexiku a na Kube, ale aj v ďalších latinsko-amerických krajinách. Často cestuje aj na Madagaskar, do Japonska, do Singapuru, Thajska či JAR. Niekoľkonásobná držiteľka ocenenia Najlepší slovenský sprievodca. Svoje zážitky prezentuje na rôznych stretnutiach či výstavách.

Srdečne vás pozývame do priestorov Piešťanského informačného centra! Prezentácia "Mexiko - po stopách dávnych civilizácií" sa uskutoční vo štvrtok 8. februára o 17.30 h.

Top