Minotaurovo tajomstvo

Dom umenia Piešťany pozýva na slávnostné otvorenie novej výstavy plastík Renáty Sládkovej s názvom Minotaurovo tajomstvo, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 3. mája 2018 o 17.30 h.

Renata Sládková sa narodila v Bratislave a vyštudovala Stavebnú fakultu na SVŠT v Bratislave. Vyše 20 rokov pôsobila v oblasti projektovania architektúry. Od roku 2000 sa začala popri projektovaniu venovať grafike na Fonde výtvarných umení a vtedy objavila krásu hliny, ktorá jej tak učarovala, že časom zmenila profesiu. Výrazne ju ovplyvnil pobyt na Novom Zélande, kedy sa začína venovať prevažne figurálnej plastike, čo vrcholí prvou samostatnou výstavou v SPP v Bratislave. V ďalšom období navštevuje ateliér akademického sochára Josefa Nálepu v Prahe a svoju energiu smeruje na portrétnu tvorbu. V roku 2009 sa spolu zúčastňujú na Soche piešťanských parkov a odvtedy tu vystavuje každý rok. V posledných rokoch sa sústreďuje na spracovávanie šamotovej hliny, ktorá je na povrchu síce drsná, ale pod ním ukrýva jemný a živý obsah. Často sa inšpiruje mytológiou a hlavne Medúza je jej večnou múzou. Žije a tvorí v Bratislave a v keramickom ateliéri v Naháči.

Kurátorom výstavy je Martin Valo a program vernisáže obohatí Petra Krajčová hrou na flaute. Samotná výstava potrvá do 27. mája 2018. Nenechajte si ju ujsť!

Top