Detail oznamu - Piešťanské informačné centrumOrganový koncert v Dome umenia

Dva organové koncerty sú už úspešne za nami a ďalší zo série XX. ročníka sa presúva klasicky do Domu umenia. Konkrétne v piatok, 16. augusta 2019 o 19.00 h, rozozvučí organ Stanislav Šurin a panovú flautu Helmus Hauskeller z Nemecka. Nenechajte si ujsť tento unikátny hudobný zážitok.

Helmut Hauskeller sa narodil v Berlíne a je považovaný za jedného z najznámejších hráčov na panovu flautu v Nemecku. Už v 14-ich rokoch ho natoľko očarila hra virtuózov Simiona Stancu a Gheorgha Zamfira, že si začal tieto nástroje sám vyrábať a následne na nich hrať. Zároveň študoval hru na flautu a spev. Od roku 1989 realizoval množstvo CD, rozhlasových a televíznych nahrávok. Koncertne vystupuje väčšinou s organom, ale aj s rôznymi ansámblami a orchestrami v rámci celého Nemecka, ale aj v zahraničí (Anglicko, Fínsko, Švédsko, Nórsko, Taliansko, Švajčiarsko, Poľsko, Slovensko, Nigéria, USA).

Stanislav Šurin sa narodil v roku 1971 v Trnave. Študoval hru na organe a cirkevnú hudbu na Konzervatóriu v Bratislave, na Diecéznom konzervatóriu vo Viedni, na Vysokej škole múzických umení v Bratislave v triede profesora Ivana Sokola a súkromne u profesora Johanna Trummera v Grazi. Spolupracoval so Slovenskou filharmóniu, s ktorou uviedol viaceré skladby pre organ a orchester. Sólisticky účinkoval v roku 2000 aj National Symphony Orchestra Taiwan pri premiérovom uvedení Janáčkovej Glagolskej omše na Tchajwane. Organové recitály hral vo viacerých štátoch Európy, v USA, Mexiku, Kanade, Ruskej federácii, Uzbekistane, Kazachstane, Japonsku a Hong Kongu.