Veľká cena Piešťan 2018

Od piatka 6. do nedele 8. júla 2018 v Piešťanoch opäť burácajú motory pretekárskych motocyklov na CAMS medzinárodných majstrovstvách a prebore Českej republiky Tourist Trophy. Tretí ročník Veľkej Ceny Piešťan sa opätovne koná na tradičnej trati v areáli piešťanského letiska.

Pretekmi sa organizátori snažia nadviazať na bohatú históriu organizovania motoristických podujatí v Piešťanoch, konkrétne na druhé najväčšie preteky, ktoré sa v minulosti konali na území bývalého Československa, slávnu Cenu Slovenska. Práve tento rok je jubilejný, pripomíname si ich 60.výročie. Dňa 13. 6. 1958 sa konal 1. ročník medzinárodných pretekov Cena Slovenska, v ktorých zvíťazil budúci majster sveta Gary Hocking z Rodézie (Zimbabwe).

Diváci sa majú naozaj na čo tešiť. Štartovné listiny 3. ročníka sa zaplnili a medzi prihlásenými vidíme i minuloročného víťaza triedy nad 600cc, trojnásobného šampióna medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship, českého pretekára Michala Práška, ďalej Miroslava "Lakiho" Slobodu a mnohých ďalších. Za domáci motoklub bude súťažiť i prekvapivý víťaz šesťstoviek v Kopčanoch, v podstate nováčik, Tomáš Tóth. Tomáš je úspešný stuntrider a čerstvý držiteľ slovenského rekordu v jazde na prednom kolese. Program pretekov je rozdelený do troch dní.

V prvý deň, v piatok 6. 7. 2018 popoludní sa konali voľné tréningy. Podvečerné hodiny vyhradili každoročnej promo akcii, ktorá prebiehala na námestí v centre mesta Piešťany. Zúčastnili sa na nej vybraní pretekári so svojimi motocyklami a doprovodmi, vozidlá Safety car a taktiež rôzne osobnosti motošportu. Akciu moderoval moderátor, ktorý priebežne vyspovedal pretekárov i pozvané osobnosti. V rámci akcie sa konali i súťaže o vstupenky na podujatie.

V sobotu 7. 7. 2018 nasledujú merané tréningy a v nedeľu hlavné preteky. V tomto roku pre divákov prinášajú atraktívnu zmenu v programe a preteky budú prebiehať v oba dni, t. j. v sobotu i v nedeľu. V sobotu sa môžu diváci tešiť na preteky tried do 600cc a nad 600cc.

V nedeľu 8. 7. 2018 nasledujú preteky všetkých vypísaných tried, ktorých je dohromady 13. V prestávkach medzi pretekmi prebieha divácky atraktívny doplnkový program. Skvelá kaskadérska MOTO TV Show s aktuálnym vicemajstrom sveta v stuntridingu Zdenkom Rybárom, tandemové jazdy ma motocykli, s Majstrom Slovenska Martinom Čermákom, letecká show Model Klubu Piešťany, predvádzacia jazda Lei Horniakovej na pretekárskej bugyne, atď.

Ďalej je pripravené stretnutie moto veteránov pod organizátorskou taktovkou legendy československého motošportu, Petra Baláža. Pre návštevníkov pretekov je k dispozícii Fan Zónu a pre najmenších detská zóna. Dianie na trati môžu diváci sledovať i na dvoch veľkoplošných LED obrazovkách. Ďalšou novinkou pre divákov sú zlosovateľné vstupenky o atraktívne ceny. Ako hlavnú cenu si jeden z návštevníkov odvezie elektrobicykel od spoločnosti Auto Kelly Slovakia.

Víkendové vstupné je 9,- EUR.

Zdroj: Piešťanský motocyklový klub / Tomáš Motyčka

Top