Vernisáž výstavy Tretia planéta

1. mája 2019 o 19.00 h sa v piešťanskej Elektrárni uskutoční verejná vernisáž výstavy fotografií Tretia planéta s komentovanou prehliadkou, na ktorú je voľný vstup a každý je vítaný. Súčasťou vernisáže bude aj koncert skvelej slovenskej speváčky Jany Andevskej.

Autor Milo Láber je verejnosti známy skôr pod prezývkou Whisky ako frontman kultovej kapely Slobodná Európa. Výstava Tretia planéta pozostáva z veľkoformátových fotografií, ktoré autor urobil medzi septembrom 2016 a januárom 2018 na svojich cestách po Gruzínsku, Iráne, Kolumbii, Severnej Kórei, USA, Číne, Kamerune, Arménsku, Srí Lanke, či Náhornom Karabachu.

Okrem fotografií tu nájdete aj zopár myšlienok o tom, čo mu cestovanie dalo a ako ovplyvnilo jeho život. Na svojich cestách doteraz navštívil zhruba 80 krajín sveta. Zameriava sa najmä na miesta, kde ešte civilizácia a turistický ruch nestihli zničiť prírodu a tradičný spôsob života. Výstava je preinštalovaná z Múzea Andyho Warhola, kde po dvoch predĺženiach trvala 7 mesiacov a videlo ju takmer 13 000 návštevníkov. V apríli bola výstava inštalovaná v Galérii Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Zdroj: Elektrárňa Piešťany

Top