Víkend v znamení letectva

Nové letecké podujatie - Festival letectva (4. - 5. máj 2019) - bude nielen o lietaní, ale aj o zábave pre celú rodinu. Brány piešťanského letiska sa otvoria pre všetkých návštevníkov v sobotu, 4. mája o 8.00 h. Organizátori odporúčajú vyraziť na cestu v dostatočnom časovom predstihu. Okrem bohatého letového programu vás čaká mnoho zaujímavého i na zemi.

Návštevníci Festivalu letectva sa na piešťanskom letisku môžu tešiť na pestrú prehliadku lietadiel a atraktívny sprievodný program. Vojenské historické múzeum Piešťany, ktoré v sebe ukrýva stovky unikátnych predmetov, bude počas víkendu zatvorené. Sprístupnená bude len jeho vonkajšia expozícia. Nie je potrebné kupovať žiadnu ďalšiu vstupenku.

Pri príležitosti stého výročia úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika bude súčasťou Festivalu letectva aj exkluzívny divadelný program. Na jednom z hlavných pódií sa vďaka nemu odohrajú dôležité udalosti zo života Štefánika. Návštevníci budú môcť sledovať jeho pôsobenie počas organizovania česko-slovenských légií, ale aj kroky vedúce k založeniu Česko-slovenskej republiky. Hlavnej úlohy sa zhostí mediálne známy a hosťujúci herec SND - Juraj Loj. Predstavenie sa začne v sobotu, 4. mája po trinástej hodine.

Na jedinečný Detský festival plný zábavy netreba kupovať žiadnu ďalšiu vstupenku. Spolu s veľkou X-Box fun arénou je totiž plnohodnotnou súčasťou Festivalu letectva. Detská zóna zabaví najmenších počas celého podujatia, 4. aj 5. mája! Vďaka športu, cirkusu, kúzelníkovi Petrovi Šestákovi, Paci Pac, Fíha Tralala a množstvu ďalších aktivít sa vaše deti určite nudiť nebudú.

Bohatý program chystajú aj Pozemné sily OS SR. Príslušníci priblížia prácu vojaka, odprezentujú starú i novú techniku a milovníkom letectva upečú čerstvé pekárenské výrobky - pagáče, chlieb i slaninové posúchy. Odfotiť sa budete môcť vo fotokútiku alebo si pozrieť projekciu v improvizovanej kaviarni.

Top