Vokálna skupina Voising v Dome umenia

Výnimočná a´cappella multižánrová vokálna skupina Voising, pôvodne vystupujúca pod názvom Close Harmony Friends, odohrá v stredu 7. novembra 2018 o 19.00 h v Dome umenia Piešťany jedinečný koncert.

Skupina pôsobí na Slovensku od roku 1990 a od svojho založenia pravidelne brázdi javiská a scény doma i v zahraničí navštíviac temer všetky Európske krajiny vrátane Anglicka, Belgicka, Španielska, Talianska / Vatikánu, Švédska, Nórska, Nemecka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Českej republiky, Srbska, Chorvátska pričom v zámorí účinkovala trikrát v Kolumbii, rovnako trikrát v Mexiku, v Japonsku a uskutočnila po tri roky za sebou koncertné turné po najväčších mestách východného aj západného pobrežia Austrálie (Sydney, Melbourne, Canberra, Perth). V máji 2008 mala skupina možnosť účinkovať ako hosť koncertu Bobby McFerrina v NTC Bratislava. Na CD skupiny Desmod "Javorový album" teleso naspievalo ako hosť a´ cappella verziu skladby "Posledná".

Close Harmony Friends nahrali 8 albumov, ktoré reflektujú ich spevácky talent a všestrannosť. V roku 2008 skupina nahrala prvé slovenské a cappella DVD s názvom "Live in Bratislava".

Top