33 ročná Slnečnica s Jánom Ambrózom

Typ podujatia
tanec, koncert

Dátum, čas a miesto konania
07. 12. 2018 o 19.00 h | Dom umenia Piešťany

UsporiadateľDom umenia Piešťany

Popis
Folklórny súbor Slnečnica, Ján Ambróz a Ľudová hudba Michala Pagáča

Folklórny súbor Slnečnica založil v roku 1986 Miroslav Donoval pri Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch. Od tých čias vychoval mnoho generácií tanečníkov a vzbudil obdiv v nejednom slovenskom či európskom meste. Svoje rytmické choreografie predviedol v mnohých štátoch Európy ale i v Číne, Izraeli či Bolívii.

V roku 2016 sa súbor predviedol na prestížnom festivale v talianskom Alberobello a navštívil aj Slovákov žijúcich v Paríži, ktorí nezabúdajú na rodný kraj a temperamentný folklór. FS Slnečnica zachytáva vo svojich tancoch tradície z väčšiny regiónov Slovenska od Myjavy cez Horehronie až po Zemplín, ktoré choreograficky spracovali Miki Sivý, Juraj Bartko, Vladimír Michalko a i.

Súčasnými súboristami sú žiaci základných a stredných škôl, ktorých vedie bývala dlhoročná členka súboru Petra Klasovitá. Slnečnici do tanca hrá výborná Ľudová hudba Michala Pagáča. Hosťom programu je spevák ľudových piesní Ján Ambróz, ktorý prezentuje prevažne horehronskú pieseň a úzko spolupracuje s FS Slnečnica.

Vstupné: 5,- EUR / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia


Top