Slovakman 226 2017

obrázok
V sobotu 5. augusta 2017 sa v Piešťanoch uskutočnilo jedinečné podujatie Slovakman 266 2017 zahŕňajúce kombináciu troch športových disciplín - plávanie, cyklistiku a maratónsky beh. Slovakman 266 je jedinými triatlonovými pretekmi na Slovensku.

Pre účastníkov pätnásteho ročníka boli pripravené náročné preteky. Najskôr na nich čakal plavecký okruh, ktorý museli zdolať trikrát. Celková dĺžka plaveckej časti predstavovala 3,8 kilometra. Vzápätí nasledovala cyklistika a 180 kilometrov rozdelených do 6 okruhov. Nakoniec si účastníci odbehli 42,2 kilometra. Bežecký okruh bol naplánovaný od Lodenice okolo Váhu až do Mestského parku. Tento úsek si triatlonisti zopakovali 6-krát.

Okrem štartu Slovakmann 226 prebiehalo aj na viacero sprievodných štartov. Po tretí rok bol súčasťou podujatia aj Slovakman Detský akvatlon, do ktorého mohli obyvatelia a návštevníci Piešťan zapojiť svoje deti a zabezpečiť im tak radosť z pohybu. Pre rodinných príslušníkov a priateľov účastníkov a ostatných návštevníkov bol pripravený premiérový štart Piešťanskej sedmičky, ktorej 7 kilometrov viedlo po trase Slovakmann 226.

Preteky museli účastníci absolvovať za neľahkých podmienok - cez víkend vrcholili extrémne horúčavy, pričom teplota sa šplhala vysoko nad hranicu 30°C. Víťazom sa už po ôsmy raz stal Petr Vabroušek z Českej republiky. Na druhom mieste skončil Jan Jakubíček, taktiež z Českej republiky. Tretie miesto patrilo Čechovi Josefovi Křivánkovi. Okrem Slovákov a Čechov sa pretekov zúčastnilo aj niekoľko športovcov z iných krajín - Talianska, Poľska, Maďarska či Slovinska.
Autor: Piešťanské informačné centrum Dátum: 08. 08. 2017