Bábky s dušou - výstava Mira Dušu v knižnici

V stredu, 1. júla 2020 o 10.00 h, slávnostne otvoria v Mestskej knižnici mesta Piešťany výstavu bábkarského scénografa a technológa Miroslava Dušu - Bábky s dušou. Jeho tvorbu môžete vidieť nielen v bábkových divadlách na Slovensku, ale aj v zahraničí. Bábky umelca Dušu sú známe aj z televíznych obrazoviek. Azda medzi jeho najznámejšie diela patria dve zvedavé mačky Pa a Pi z mačacej planéty, ktoré pozná veľmi veľa divákov. Autor pochádza z rodiny s dlhou bábkarskou tradíciou - je totižto synom významného bábkara, profesionálneho divadelného technológa a výtvarníka Antona Dušu (1933 - 2016). Miroslav Duša nadviazal na rodinnú tradíciu a už od strednej školy sa venoval umeniu. Za svoju tvorbu získal niekoľko významných ocenení.

Výstava zahŕňa divadelné bábky a rekvizity z inscenácií Kráska a zvíře (Divadlo loutek Ostrava), Obušku, z pytle ven! (Divadlo Bajka Český Těšín), Janko Hraško (Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre), Ja som Inna (Teátro Neline) a mnoho iných. Exponáty môžete obdivovať do 12. augusta 2020 v priestoroch mestskej knižnice.

Súčasťou programu bude aj bábkové predstavenie Teátra Neline O lúke, motýľovi a kvetinovej víle na motívy knihy Václava Čtvrtka. Príbeh hovorí o krásnom, ale namyslenom motýľovi Eumodenovi a krásnej víle Papavera.

Top