Cinematik 2022

V utorok 13. septembra 2022 odštartuje 17. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik, ktorý počas šiestich dní predstaví viac ako 100 filmov v deviatich premietacích priestoroch, sprievodné podujatia a hostí zo sveta kinematografie.

Tohtoročným otváracím filmom bude Obeť, celovečerný debut režiséra Michala Blaška. Tešiť sa môžete na slovenské a české filmy v sekcii Čo dom dal a domáce dokumenty v súťažnej sekcii Cinematik.doc. Výber kvalitných zahraničných filmov prinesie opäť sekcia Meeting Point Europe, ktorá predstavuje hlavnú súťažnú kategóriu festivalu. Vlastnou sekciou bude poctená francúzska režisérka Lucile Hadžihalilović, ktorá bude aj osobne prítomná na premietaní filmu Ucholak. Tradičná sekcia Za hranicou kultu si tento rok posvieti na rodinu, Zjazvené krajiny prinesú pohľad na vzťah človeka ku konkrétnym územiam a zaujímavé filmy nájdete aj v ďalších sekciách.

Okrem filmov si nenechajte ujsť koncerty Fallgrapp, The Backwards a ďalších, a rovnako ani diskusie Rádia Devín a portálu aktuality.sk. Navštívte tiež výstavu Paralelné svety, kameramanský masterclass, workshopy, semináre, prehliadku Domu umenia a kvíz Petra Konečného!

Celý program Cinematiku 2022 od utorka 13. do nedele 18. septembra 2022 nájdete tu, alebo v aplikácii, ktorú si môžete stiahnuť do mobilu. Ak potrebujete pri výbereporadiť", pozrite sa na Výber umeleckého riaditeľa festivalu. Akreditáciu si môžete kúpiť buď cez web, alebo priamo na mieste.

Príďte a užite si šesť dní jedinečnej filmovo-festivalovej atmosféry v Piešťanoch!

 

FOTO: cinematik.sk

Top