Jarné dvorenie s Parou

Vo vnútrobloku utajeného piešťanského sídliska v pondelok 25. mája 2020 odohrá skupina PARA - Brutálna Zostava koncert pre jeho obyvateľov a prostredníctvom live streamu aj pre fanúšikov tejto skupiny po celom Slovensku.

Keďže stále nie je možné, aby sa kapely stretli so svojimi fanúšikmi, tie sa im musia prihovárať aspoň cez stream svojich koncertov. Takto vznikli tri špeciálne koncerty v troch mestách, ktoré si budú môcť pozrieť fanúšikovia cez live stream na facebookovom profile Grape festivalu a partnerov podujatia.

Organizátorom koncertov kapiel Billy Barman v Bratislave, Para v našom meste a Puding Pani Elvisovej v Košiciach je Grape festival.

"Nechceli sme, aby to bol iba klasický koncert zo skúšobne, prípadne niekde v exteriéri, nahratý na mobil. Rozhodli sme sa urobiť každý koncert na inom sídlisku, ale konkrétne miesto neprezradíme. Budú o ňom vedieť iba obyvatelia, ktorí bývajú na jednom "dvore". V prvom rade ale pôjde o live stream koncertu, ktorý si budú môcť pozrieť ľudia na celom Slovensku. Koncert bude snímať sedem kamier, z toho dve budú dronové. Špeciálna bude aj scéna, keďže kapely budú hrať na veľkej LED obrazovke, čo vytvorí nový vizuálny zážitok z vystúpenia", za organizátorov vysvetlil Ján Trstenský z festivalu Grape.

Prvý koncert odohrá skupina Billy Barman 21. mája v Bratislave. Kapela vydala nedávno nový album Zlatý vek, a tak bude toto vystúpenie absolútna live premiéra štúdiovej novinky. Samotné turné musela kapela kvôli pandémii presunúť až na jeseň tohto roku.

Pokračovať bude 25. mája v Piešťanoch skupina Para. V Prahe "zaseknutého" gitaristu Rezňa nahradí bývalý člen Medveď z kapely Bad Karma Boy. Jedna z najpopulárnejších slovenských kapiel sa predstaví svojim fanúšikom takmer po štyroch mesiacoch.

Sériu vystúpení zakončia 27. mája v Košiciach Puding Pani Elvisovej. Tí odohrajú svoj koncert akusticky a nazvali ho Unpudinged.

Mesto Piešťany v tejto súvislosti obyvateľov prosí, aby sa nezdržiavali v blízkosti koncertu, ale vychutnali si koncert skutočne z balkónov, okien alebo prostredníctvom priameho prenosu online na profile Grape festival - https://www.facebook.com/grapefest/

Zdroj: Tlačová správa / Grape festival

Top