Detail der Anzeige - Piešťanské informačné centrumPrvý májový víkend v Piešťanoch a okolí

Viete už ako strávite prvý májový víkend? Samozrejme, záleží to od počasia a od postupne sa uvoľňujúcich protipandemických opatreniach. Možno sa rozhodnete pre prechádzku Kúpeľným ostrovom, ktorý je krásne zakvitnutý jarnými kvietkami. Prinášame Vám niekoľko tipov na trávenie voľného času v Piešťanoch a okolí:

 

Balneologické múzeum Imricha Wintera -  pozýva na výstavu Stratené kúpele Slovenska, ktorá je verejnosti prístupná vo Vile Dr. Lisku na Štefánikovej ulici v Piešťanoch do 31 . mája. Hlavná expozícia v budove Kúpeľnej dvorany zaujme bohatou zbierkou archeologických nálezov z piešťanského regiónu, ale aj zbierkami keramiky, ľudových plastík, krojov, obrazov a artefaktov spojených so životom Milana Rastislava Štefánika.

Park miniatúr Podolie - v expozícii pod holým nebom je v súčasnosti umiestnených viac ako 80 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov významných osobností. Otvorené majú od utorka do nedele 9.00 - 17.00 h.

Eko Park Piešťany - Rybársky Dvor -  nezabudnuteľný zážitok pre vás a vaše deti. V našej kontaktnej ZOO máte možnosť sa prejsť priamo medzi zvieratkami a tiež ich nakŕmiť. Otvorené pondelok - piatok 10.00 - 17.00h, sobota, nedeľa  10.00 - 19.00h

Hrad Beckov - prvého mája si pre vás pripravili špecialitu v podobe krstu nahrávky krásnej povesti od Jána Domastu, ktorú narozprávala herečka Divadla Nová scéna z Bratislavy, Lucia Vráblicová. Hudbu vytvoril Viktor Nižník. Nahrávku si budete môcť milí návštevníci voľne stiahnuť na domáce počúvanie zo stránky www.hrad-beckov.sk po prvom máji. Krst prebehne v hradnej kaplnke. Bohužiaľ nie za účasti verejnosti. Záznam však ponúkneme na našich stránkach. Okrem krstu o 14.00 pripravili fotokútik pre všetkých, čo sa majú radi (ale aj pre tých, čo majú radi niekoho iného). V Severnom paláci na vyhliadke budú viazať stužky zaľúbencov so sľubmi. Počas dňa budete môcť prejsť hrad a po splnení našej pátracej hry sa vám odhalí hradné tajomstvo. Hra nie je určená len pre deti.Samozrejmosťou sú potom remeselné stánky a dielne ako kováčska, hrnčiarska, sviečkárska a cinárska. Predaj skvelých ovocných vín. Otvorené pondelok - nedeľa 9.00 - 18.00 .

Ranč pod Babicou  - ponúka prehliadku zverinca, v ktorom môžete vidieť viac ako 40 druhov zviera zo 6 kontinentov. Okrem toho si môžete zahrať ruské kolky, chytať ryby, voziť sa na koni. Pre deti je k dispozícii detské ihrisko. Ranč ponúka možnosť grilovačky alebo opekačky na vyhradených miestach. Z Ranču môžete absolvovať i turistické prechádzky v okolitom lese smer Nová Lehota (známa Horná-Dolná), Bezovec, či ľahšiu turistiku k archeologickému nálezisku Valy. Zverinec je otvorený pondelok - nedeľa 10.00 -16.00 h, chytanie rýb 10.00 - 18.00 h.

Zámok v Hlohovci - všetkým romantikom, milovníkom starých čias a nielen im.... Zatvorte oči, zasnívajte sa,  a nechajte sa unášať krásou a bohatou históriou zámku. Oživíte nemých svedkov minulosti. Tým vnímavejším  sa pri pohľade na trojpodlažnú stavbu nepravidelného päťuholníka možno podarí na kratučký okamih uvidieť časy, kedy posledný šľachtický rod Erdődyovcov prebudoval stredoveký hrad z 13. storočia na honosné sídlo. A snáď kdesi v diaľavách  rozozvučíte ľúbostný príbeh Jozefa Erdődyho a jeho Alžbetky, ženy bez modrej krvi, ale horúceho srdca. Ak vietor silnejšie zafúka a obráti stranu o ďalšiu kapitolu skríži vám cestu rozsiahle nádvorie s kaplnkou zasvätenej Panne Márií. S prvým lúčom slnka uvidíte prekrásny výhľad na mesto Hlohovec.Prevádzková doba je pondelok, utorok 12.00 - 16.00 h, streda-piatok 8.00 - 16.00h, sobota, nedeľa 13.00 - 18.00 h. Posledný vstup je hodinu pred záverečnou.

Cyklookruh Slňava - nenáročná cyklotrasa po asfalte vhodná pre všetky druhy bicyklov okolo priehrady. Dĺžka 12 km s nulovým prevýšením. Mimoriadne vhodná pre malé deti. Hať v Drahovciach otvorená apríl a máj – pondelok až piatok od 15.15 do 19.00 h, víkendy od 10.00 do 19.00 h.

Verím, že si z ponuky vyberiete. No a čo v prípade nepriaznivého počasia? Možno Vás osloví ponuka online filmov z programu Kina Fontána alebo online podujatí Mestskej knižnice mesta Piešťany.