Detail der Anzeige - Piešťanské informačné centrumVčelí deň v Elektrárni Piešťany

Po roku Elektrárňa Piešťany opäť pozýva na podujatie pre malých i veľkých, včelárov i nevčelárov. Čaká vás bohatý program, tradičné obľúbené aktivity pre deti so Šikulkovo, workshopy, ochutnávka medov, súťaž o najlepší med, možnosť nakúpiť si kvalitné produkty v stánku Onakô a od lokálnych včelárov, ale je pripravených aj množstvo noviniek!

V sobotné dopoludnie, ktoré zvykne patriť Vedeckému brlohu, sa na malých včelárov teší Helena Proková Mališová, ktorá ich pozve do tajuplného sveta včiel. Dozvedia sa, o čom všetkom si včely bzučia. Návštevníci sa môžu tešiť aj na riadenú ochutnávku medov.

V poobedných hodinách sa predstaví Divadlo SpozaVoza s predstavením Medová rozprávka. Na literárno-výtvarný workshop ku knihe Simony Čechovej Včelár Jožko pozýva Mestská knižnica mesta Piešťany. Na Včelom dni si budete môcť vyrobiť vlastný voskový obal na potraviny alebo tradičné voskové sviečky.

Odborná i laická verejnosť sa môže tešiť na zaujímavé prednášky nielen o včelách a mede, ale aj na moderovanú diskusiu na tému Aktuálne problémy vo včelárskej oblasti. Na odbornej časti spolupracuje Elektrárňa Piešťany so ZO SZV Piešťany a ZO SZV Nové Mesto nad Váhom. V rámci odbornej diskusie zastúpi včelárov podpredseda Slovenského zväzu včelárov Robert Chlebo, k ekológii prostredia sa vyjadrí Zuzana Lančaričová z oddelenia environmentu v Západoslovenskej distribučnej a Rastislav Tonkovič pôsobiaci v spoločnosti dodávajúcej osivá poľnohospodárom s pohľadom na používanie jednotlivých prípravkov vzhľadom na poľnohospodárov a včelárov. V rámci podujatia sa môžete tešiť aj na predstavenie projektu Prvé piešťanské mestské včely.

O občerstvenie sa postará Donut sk a môžete sa tešiť aj na chutný obed.

Včelí deň sa v Elektrárni Piešťany uskutoční v sobotu 9. novembra 2019.


Zdroj: Tlačová správa - Elektrárňa Piešťany