Marco Pillo Salsa Band

Figur

Veranstaltungsart
Konzert

Datum und Uhrzeit der Unternehmen und Veranstaltungplatz
06. 04. 2018 o 20.00 h Lajfky v Edene

VeranstalterLajfky v Edene

Beschreibung
Skladateľ, aranžér, spevák a gitarista Marco Pillo sa narodil v roku 1975 v Bratislave. Už ako trinásťročný pôsobil v komornom orchestri Alexandra Móžiho, s ktorým koncertoval po Európe. Neskôr študoval na konzervatóriu v Bratislave. V Španielsku – konkrétne v Granade, Seville, Marbelle a Barcelone – študoval hru na gitaru, spev a prenikal do krás španielskeho flamenca.
V súčasnej dobe tvorí a žije na Slovensku. Počas svojho pôsobenia natočil niekoľko CD, na ktorých sa predstavil ako gitarista a spevák. Marco účinkuje v muzikáli Carmen a stal sa sólistom SND.
Z Marcovej autorskej dielne pochádzajú nielen jeho vlastné koncertné skladby, vydané CD, skladby pre iných interpretov, ale je aj autorom hudby k divadelnému predstaveniu César a Drana alebo Příliš drahá Mathilda (Praha).
Marco má svoje vlastné nahrávacie štúdio, kde komponuje aj filmovú hudbu.
V súčasnej dobe vystupuje ako sólista aj s vlastnou kapelou, ktorá nesie jeho meno - Marco Pillo Salsa Band. Je to zoskupenie najlepších hráčov na SK (gitara Michal Bugala, bass Richard Gajlík, percusie Angel Vohlárik, piano Peter Wilcheck, saxafón Ladislav Banga, trombón Jožko Vöroš, trubka Tibor Ďuriak, bicie Emil Frátrik. V zoskupení pôsobí aj tanečnica Erika, ktorá robí workshop a tanečné show počas latino produkcie). Marco sa snaží svojim záberom prekračovať všetky štýly a žánre. Kapela hrá celosvetové hity aj hity prearanžované do Latina, Salsy, Bachaty, atď.
„Chcem robiť hudbu, ktorá osloví všetkých a bude sa páčiť. Pracujem na všetkých štýloch, nikdy sa neriadim podľa predom určených šablón,“ vysvetľuje Marco. Vo chvíli, kedy zleniviete, všetko je zle. Hudba je niečo, čo sa neustále vyvíja, je to neuchopiteľná vibrácia, niečo, čo Vás núti ísť stále ďalej…“
Momentálne pripravuje Marco autorské CD, spojené s koncertným turné, ktoré by malo uzrieť svetlo sveta nasledujúce leto.

Vstupné: 7,- EUR


Top