Do Piešťan zavíta Jozef Lupták a jeho priatelia hudobníci

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie a Elektrárňa Piešťany vás pozývajú na druhý zo série koncertov neúnavného hudobníka a organizátora festivalu Konvergencie Jozefa Luptáka a jeho priateľov, vynikajúcich interpretov, s názvom "JL turné", tentokrát do krásneho industriálneho priestoru Elektrárne Piešťany. Na koncerte, ktorý sa uskutoční 23. júna 2020 o 19.00 h zaznie program naštudovaný špeciálne pre toto turné, ktoré v lete a na jeseň pokračuje v ďalších slovenských mestách. Príďte si užiť výnimočnú komornú atmosféru s klasickou hudbou a vynikajúcimi slovenskými hudobníkmi konečne naživo!

"Celé turné bude o vzťahoch s hudobníkmi, ktorí ma sprevádzajú dlhé roky a s ktorými máme spoločné cítenie a radosť zo spoločného hrania. Budú taktiež o mojom vzťahu s Bachovými suitami pre violončelo, na každom koncerte zaznie jedna z nich. Toto turné je pre mňa aj zdieľaním mojej vďačnosti s publikom za možnosť tvoriť hudbu. Základom našich koncertov je vždy osobná interakcia a verím, že sa na koncertoch stretneme osobne", hovorí Jozef Lupták.

Hudba Bacha a Brahmsa
Keď si jeden z priateľov chcel nemeckého romantického skladateľa Johannesa Brahmsa uctiť prípitkom, urobil tak nasledovne: "Čím je Brahms medzi skladateľmi, tým je tento mok medzi vínami!" Skladateľ, známy svojím pichľavým humorom (a rešpektom k minulosti), pobavil spoločnosť odpoveďou: "Tak to si potom dajme fľašu Bacha!" Bacha i Brahmsa si bude možné dopriať na druhom koncerte turné violončelistu Jozefa Luptáka a jeho priateľov, vynikajúcich slovenských hudobníkov, na ktorom zaznejú Suita č. 3 C dur pre sólové violončelo a Sláčikové sexteto č. 1 B dur, op. 18. Hudba čistá a opojná.

Na koncerte sa vám okrem Jozefa Luptáka (violončelo) predstavia poprední slovenskí interpreti - huslisti Marián Svetlík a Andrej Baran, violisti Martin Ruman a Daniel Rumler a violončelista Andrej Gál.

Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Koncert JL turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: Tlačová správa - Konvergencie / Elektrárňa Piešťany
Foto: Martina Šimkovičová

Top