Mozaika obrázkov

Mestská knižnica mesta Piešťany sa počas jesene stala domovom ilustrácií popredného slovenského ilustrátora, Juraja Martišku s názvom Mozaika obrázkov.

Zaiste zaujme detských návštevníkov, no zaspomínať si na svoje detské časy môžu aj mladí dospelí. Štyridsať najkrajších rozprávkových skvostov „slovenského Homéra“ Pavla Dobšinského z knihy Braček jelenček vlieva do detských sŕdc svoju zázračnú múdrosť, krásu, tajomstvo. Práve tieto príbehy vizuálne znázornil Juraj Martiška.

Okrem knihy Braček jelenček na výstave uvidíte aj ilustrácie z knihy Moje krásne rozprávky, a to konkrétne z druhej edície, obsahujúcej príbehy Ďuro-truľo, Lomidrevo či Mechúrik – Koščúrik, ale i z knihy Pán Nápad zachraňuje svet. Výstavu dotvárajú ukážky z knihy Tone Revajovej Rok Sivka Ohniváka. Príbeh hovorí o malej Anne, ktorá sa v piatich rokoch sama naučila čítať a veľmi sa teší na školu.

Neodmysliteľnou súčasťou tvorby Juraja Martišku je jeho komiksová tvorba. Výstava je preto doplnená o ukážky z grafického románu Rómeo a Júlia (preklad Ľubomír Feldek) a z veľkej autorskej knihy Juraja Martišku 3x Komiks.

Výstava Mozaika obrázkov bude v piešťanskej knižnici prístupná do 6. novembra.

Top