Medzinárodný filmový festival Cinematik 2019

Štrnásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch otvorí svoje brány už 10. septembra 2019. Jeho návštevníci sa môžu tešiť približne na sedemdesiat celovečerných a ďalšie krátkometrážne filmy z celého sveta. Tým úvodným, ktorý festival odštartuje počas slávnostného otváracieho ceremoniálu v Dome umenia, bude najnovší počin amerického režiséra Richarda Linklatera Where'd You Go, Bernadette (2019).

Okrem dvojice hlavných súťaží, Meeting Point Europe a Cinematik.doc, tentokrát prinesie aj osmičku nesúťažných sekcií, ktoré ponúknu desiatky jedinečných filmových zážitkov z celého sveta. Jednou z najvyhľadávanejších programových sekcií Cinematiku je "polnočná sekcia" Za hranicou kultu, ktorá si tentokrát posvieti na filmové čarodejnice.

Cinematik v sekcii Pod lupou už tradične upriamuje pozornosť na niektorú zo svetových kinematografií - tentokrát zaostrí na tú portugalskú. Uvádzané filmy divákom poskytnú náhľad do životov Portugalčanov.

Festival dáva popri hraných filmoch štedrý priestor aj filmovým dokumentom. V sekcii Cinematik.doc budú môcť diváci tento rok vidieť aj jednu svetovú premiéru - nový film slovenskej dokumentaristky Barbory Berezňákovej Skutok sa stal (2019).

14. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik sa uskutoční v dňoch 10. až 15. septembra 2019 v Piešťanoch.

Top