Monika Kuľhavá a Záboj Bohuslav Kuľhavý: VESMÍRNE ODKAZY A POSTMODERNA

Už tento utorok 13. februára o 17.00 h sa vo výstavnej sieni Stará Lekáreň bude konať slávnostná vernisáž k výstave Monika Kuľhavá a Záboj Bohuslav Kuľhavý: VESMÍRNE ODKAZY A POSTMODERNA.

Výstava ponúka ucelenejší pohľad na tvorbu jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej kultúry, Záboja Bohuslava Kuľhavého. Nedávno odišiel a zanechal mimoriadny odkaz ako jeden zo spolutvorcov svetovej postmoderny. Výstava tvorí pôsobivý základ pre spoznanie tvorby tohto vo svete rešpektovaného postmodernistu.

Monika Kuľhavá sa predstavuje v inom poli umeleckého výrazu. Stavia na figure, ktorú nielen analyzuje, ale posúva do spektra záhadných, až vesmírnych objavov a existencie nekonečného vesmíru. Obrazy sú blízke vnímaniu dnešnej mladej generácie. Nielen tým, že disponujú harmonickou farebnosťou a astrálnymi výrazovými prostriedkami, ale predovšetkým schopnosťou dať osobitý výraz každej tvári v bohatom spektre záhadnosti.

V hre na gitaru vystúpi Leah Fabiánová, žiačka Základnej umeleckej školy v Piešťanoch z triedy učiteľky Miriam Gregorovej.

Top