Piešťanské online potulky

Mestská knižnica mesta Piešťany pre vás pripravila nové online podujatia. Tešiť sa môžete na potulky po meste Piešťany. Ak sa na ne spolu s nami vydáte, dozviete sa množstvo zaujímavých informácií o histórií, symboloch, zvláštnostiach nášho kúpeľného mesta. A nielen to - s Piešťanmi sú späté legendy, povesti a literárne texty autorov, ktorí tu pôsobili a tvorili. Čaká na vás množstvo online akcií - informačné hodiny, tvorivé workshopy, čítania a množstvo ďalších zaujímavostí. Ak ste Piešťany nemali možnosť doteraz navštíviť, určite neodoláte.

Ako prvú v poradí vám prinášame online prehliadku výstavy Výtvarné osobnosti Piešťan. V Piešťanoch žili a tvorili mnohí umelci - maliari, sochári, grafici, dizajnéri. V rámci výstavy vám predstavíme maliarov Emila Pauloviča, Ferdinanda Pekára, Ctibora Krčmára a Máriu Šuľanovú.

Nenechajte si ujsť ani zaujímavý online workshop s dizajnérom Michalom Staškom, ktorý sa inšpiroval tvorbou Victora Vasarelyho (1906 - 1997). Meno tohto francúzsko-maďarského maliara, grafika a sochára je neodmysliteľne späté s op-artom a kinetickým umením. Svoj výtvarný jazyk obohatil o vynachádzavú prácu s iluzívnosťou ľudského videnia. Len málokto vie, že v rokoch 1912 - 1918 vyrastal v Piešťanoch.

Pozrite si naše videá.

Top