Vernisáž Neighourhood with the view

Flatgallery Piešťany pozýva v stredu 21. júla 2021 o 19.30 h na vernisáž výstavy Neighourhood with the view Vandy Mesiarikovej. Zahrá dôležitý hosť Ank z OLAM Collective.

Vanda Mesiariková pochádza a žije v Prievidzi. Fotografii sa aktívne venuje od roku 2009, od roku 2015 profesionálne ako freelance fotografka. Absolvovala kurz na Akadémii Kreatívnej Fotografie v Bratislave kde neskôr pôsobila ako lektorka. Ďalšie znalosti nadobudla počas výuky na Inštitúte výtvarnej a reklamnej fotografie Photogenia v Brne. Vo voľnej tvorbe ju zaujíma priestor a život na periférii a otázka identity. Vystavovala samostatne a aj skupinovo, je držiteľkou ceny Slovak Press Photo 2019.

Fotografie reflektujú pohľad miestnych na priestor, v ktorom žijú. V realizovanej ankete uvádzajú, že by za nič na svete nevymenili napríklad farbu paneláka, výhľad, zeleň či pokoj svojho sídliska. Vypracovaná séria sídliskových krajiniek a zátiší pomocou bizarnej metódy osvetlenia má spochybniť realitu a vytvoriť akýsi poetický moment v priestore a čase. Výstavu si môžete pozrieť do 29. 8. 2021.

Foto: Vanda Mesiariková

Top