Začína sa 15. ročník MFF Cinematik

Desiatky domácich aj zahraničných premiér, udeľovanie cien medzinárodného významu, diskusie, prehliadky či prednášky určené širokej verejnosti aj filmovým profesionálom. Už dnes sa Piešťany vďaka 15. ročníku medzinárodného filmového festivalu Cinematik premenia na centrum jedinečných filmových zážitkov. Návštevníci si ich budú môcť vychutnať naplno aj vďaka zvýšeným hygienicko-bezpečnostným opatreniam.

Príprava 15. ročníka Cinematiku je s ohľadom na aktuálnu situáciu o poznanie náročnejšia a nevyhla sa ani viacerým programovým či organizačným kompromisom. K najdôležitejším zmenám patrí, že tento rok nebudú k dispozícii lístky na jednotlivé projekcie. Do kinosál sa návštevníci dostanú len s akreditáciou, ktorú organizátori odporúčajú zakúpiť cez internet.Vo všetkých priestoroch konania festivalu bude povinné a bezpodmienečné nosenie ochranných rúšok. K ďalším hygienickým opatreniam budú patriť všadeprítomné dezinfekcie rúk.

Organizátori festivalu tento rok pristúpili k zrušeniu všetkých projekcií po 23.00 h. Polnočná sekcia Za hranicou kultu sa vrátane všetkých svojich titulov presúva do budúcoročného programu. Napriek tomu festival ponúkne 87 celovečerných, stredometrážnych a krátkometrážnych filmov.

15. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik sa uskutoční v Piešťanoch od 10. do 15. septembra 2020. Akreditácie sú k dispozícii v predaji na webovej stránke www.cinematik.sk, dostupné budú aj na mieste.

Podrobný program festivalu nájdete tu.

Zdroj a foto: MFF Cinematik

Top