Zmena programu: koncert Zuzana Mikulcová a Gonsofus

Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany oznamuje, že koncert Zuzany Mikulcovej a Gonsofus, ktorý sa mal konať v piatok 23. júla o 20.00 h v Prírodnom kine, sa presúva do Hudobného pavilónu so začiatkom o 19.30 h. Vstup je voľný.

Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová pôvodom z Rimavskej Soboty nie je na slovenskej scéne nováčikom. V roku 2010 sa stala víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu. Neskôr sa osamostatnila a začala skladať vlastnú hudbu a texty. Štúdium spevu, skladby a aranžovania populárnej hudby absolvovala na Pražskom konzervatóriu a počas štúdia sa predstavila aj v televíznom programe "Legendy popu". Spolu s kapelou predskakovali britskému spevákovi Jamesovi Bluntovi v bratislavskom NTC. Mesiac po tom získali druhé miesto s piesňou "Istý pocit" na 30. ročníku pesničkárskej súťaži Košický zlatý poklad. Na nahratie a vydanie debutového albumu Slová získala v roku 2015 podporu Slovenskej jazzovej spoločnosti a grant od Hudobného fondu. Druhý sólový album Dievča nahrala v roku 2018. Momentálne prezentuje skladby z jej nového albumu s názvom "Fúzie". Len ťažko by ste na Slovensku našli krajšiu a silnejšiu manifestáciu ženskej sily a krehkosti, jemnosti a pevnosti či odhodlania a ľahkosti, vo vokálnom prejave.

Nenechajte si ujsť tento výlet do krajiny tónov, melódií a podmanivej hudby obohatenej štipkou exotiky. S použitím rôznych nástrojov a premysleného live-loopingu si multiinštrumentalisti Sasha Mamaev (gitara, basa, sax, vokály) a Gábor Tokár (bicie, perkusie, syntezátory, piano) a.k.a. GONSOFUS vytvorili unikátny a špecifický štýl, ktorý si sami pomenovali ako "transcontinental groove". Našlapaná rytmická sekcia, gitara, vkusné dychy, jedinečný vokálny prejav a to všetko podfarbené robustnou dávkou starostlivo vyšperkovanej elektroniky - to je zvuk celého orchestra vytvorený naživo iba dvoma hudobníkmi. Ich debutový album Taking Shape z roku 2015 bol priaznivo prijatý kritikou, ale najmä poslucháčmi, ktorých si získali po celom svete intenzívnym koncertovaním. Za posledných 5 rokov odohrala kapela viac ako 400 koncertov v 19 krajinách naprieč celou Európou, v USA ale aj v Rusku a vystupovali spoločne s umelcami ako Jazzanova, New York Ska Jazz Ensemble, Koop Orchestra, Heymoonshaker a ďalšími.

Top