Tropická Kolumbia

obrázok

Typ podujatia
prezentácia, pre seniorov

Dátum, čas a miesto konania
13. 09. 2021 o 18.30 h Mestská knižnica mesta Piešťany

UsporiadateľPiešťanské informačné centrum - Kolonádový most
Mestská knižnica mesta Piešťany

Popis
Cestovateľské rozprávanie Romana Nemca, cestovateľa a fotografa, ktorý žil v Južnej Amerike viac ako šesť rokov a pochodil miesta, o ktorých sa nám ani nesnívalo.

Spolu s ním sa vydáme do exotickej Kolumbie, bohatej na históriu, fascinujúcu tropickú prírodu, ktorá produkuje jednu z najlepších káv sveta. Naša poznávacia cesta sa začne v znovuzrodenom Medelline, kde ochutnáme kávu v pouličných kioskoch či sofistikovaných kaviarňach, pozrieme sa do slamov a povieme si aj o drogových karteloch minulého storočia.
Neďaleko od mesta Manizales navštívime rodinnú kávovú a kakaovú farmu v srdci "Kávového trojuholníka" a porozprávame sa o procese pestovania, zberu a praženia kávy či kakaových bôbov.
Koka u domorodých indiánov je posvätná a do dnešných dní je súčasťou každodenného života. Vydáme sa spolu na púť pralesom v pohorí Sierra Nevada de Santa Marta za strateným indiánskym mestom Teyuna. Vedeli ste, že kmeň Kogi sú potomkami najstaršej a pretrvávajúcej predkolumbovskej civilizácie v Južnej Amerike?


Cestopisné rozprávanie o Kolumbii bude viesť Roman Nemec, cestovateľ a fotograf, ktorý žil v Južnej Amerike viac ako šesť rokov a pochodil miesta, o ktorých sa nám ani nesnívalo. Tešíme sa na vás 13. septembra 2021 o 18.30 h v mestskej knižnici.


Top