História Kolonádového mosta vo virtuálnej realite

Typ podujatia
prezentácia

Dátum, čas a miesto konania
02. 09. 2021 - 31. 12. 2024 Piešťanské informačné centrum - Kolonádový most
17. 10. 2022 - 31. 12. 2024 Piešťanské informačné centrum - Pribinova 2

UsporiadateľPiešťanské informačné centrum

Popis
Piešťanské informačné centrum ponúka svojim návštevníkom príležitosť zoznámiť sa s históriou Kolonádového mosta formou virtuálnej reality.
Kolonádový most je slovenskou národnou kultúrnou pamiatkou, je najdlhším krytým mostom na Slovensku a je považovaný za vrcholné dielo funkcionalistickej architektúry Slovenska. Železobetónový promenádny most postavili v rokoch 1931 - 1933 podľa projektov architekta E. Belluša. Uprostred sklenej prepážky oddeľujúcej oba prekryté promenádne pruhy sú dve vitráže zhotovené podľa návrhu maliara M. Benku; populárna je Kühmayerova bronzová socha Barlolámača nad fontánou pred portálovým objektom na mestskom predmostí. Na Kúpeľnom ostrove mala na prekryté promenádne pruhy nadväzovať nábrežná kolonáda (odtiaľ názov Kolonádový most), ktorá sa neuskutočnila. Koncom druhej svetovej vojny vyhodila ustupujúca nemecká armáda stredné polia do vzduchu; obnova, ktorá vrátila mostu pôvodnú funkcionalistickú podobu, sa skončila roku 1956.
Popri svojej základnej funkcii, ktorou je spojenie kúpeľného ostrova s mestom sa stal miestom stretávania i oddychu domácich obyvateľov aj návštevníkov Piešťanských kúpeľov.Cena virtuálnej prehliadky je 2 €.

Ak ste obyvateľmi mesta Piešťany, oznámte nám to prosím, poskytneme Vám 50% zľavu z ceny.Top