Tata Bojs

Typ podujatia
koncert

Dátum, čas a miesto konania
18. 09. 2021 o 20.00 h Prírodné kino - Kino Fontána

UsporiadateľMestské kultúrne stredisko mesta Piešťany

Popis
Tata Bojs je česká, resp. pražská alternatívna hudobná skupina. Vznikla v roku 1988. Zakladajúcimi členmi sú Mardoša a Milan Cais a v stálej zostave hrajú aj Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Sú držiteľmi štyroch Zlatých andělov z roku 2004 za ich Nanoalbum.

Koncom minulého roka vydali po piatich rokoch nový album s názvom Jedna nula. Skladby práve z tohto albumu si budete môcť vychutnať počas koncertu v Piešťanoch.

„Na názve sme sa zhodli až v samotnom závere dokončovania albumu. Mali sme veľa variantov, ale nakoniec nám Jedna nula pripadala najvhodnejšia, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Prepája sa tu viac rovín významu. Reflektuje fakt, že ide o náš desiaty album, ale ešte dôležitejšia sa nám javí symbolika kontrastu, ktorá je na albume latentne prítomná v textoch i hudbe. Číslice nula a jedna idú síce v číselnom rade hneď po sebe, ale v podstate nula tu predstavuje nič a jedna niečo, čo je skrytý odkaz na niektoré úryvky textov, napríklad v piesňach Velký třesk, Vlasní brácha alebo Minoritní,“ vysvetľuje koncept albumu Milan Cais.

Vstupné: 15,- EUR predpredaj na www.fontana-piestany.sk alebo v pokladni kina / 20,- EURE na mieste


Top