Wozzeck (A. Berg) - priamy prenos z MET Opery New York

Typ podujatia
opera

Dátum, čas a miesto konania
11. 01. 2020 o 18.55 h | Dom umenia Piešťany

UsporiadateľDom umenia Piešťany

Popis
Wozzeck (Alban Berg)
NOVÁ INSCENÁCIA/PO PRVÝ RAZ V HD KVALITE

Bergova opera Wozzeck je príbehom vojaka uprostred spoločenského zla – druhej svetovej vojny. Pre svoju emocionálnu silu a skvelú partitúru je považovaná za jednu z najvýznamnejších opier 20. storočia.

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Réžia: William Kentridge
Režijná spolupráca: Luc De Wit
Videoprojekcia: Catherine Meyburgh
Scéna: Sabine Theunissen
Kostýmy: Greta Goiris
Svetelný dizajn: Urs Schönebaum
Obsadenie: Elza van den Heever (Marie), Tamara Mumford (Margret), Christopher Ventris (Tambourmajor), Gerhard Siegel (Kapitán), Andrew Staples (Andres), Peter Mattei (Wozzeck), Christian Van Horn (Doktor)

Novú inscenáciu Bergovho expresionistického majstrovského diela Wozzeck, ktoré je pre svoju emocionálnu silu a skvelú partitúru považované za jednu z najvýznamnejších opier 20. storočia, v réžii Williama Kentridgea diriguje Yannick Nézet-Séguin. Skladateľ operu zložil počas prvej svetovej vojny a po nej. Jeho temné skúmanie vojaka uprostred spoločenského zla režisér inscenuje na spustnutej základni plnej schodísk, rámp, vyradeného nábytku a trosiek. Jeho teatrálne animované kresby uhľom spolu s ďalšími premietanými kresbami, mapami a filmovými klipmi pripomínajú desivý svet plný havarovaných lietadiel, svetlometov, strašidelných plynových masiek a bojísk. Peter Mattei debutuje v role Wozzecka, matku jeho dieťaťa Marie spieva Elza van den Heever. V operných rolách Wozzeckových trýzniteľov sa predstaví Christopher Ventris ako Tambourmajor, Gerhard Siegel ako Kapitán a Christian Van Horn ako Doktor. Andrew Staples v Metropolitnej opere debutuje v role Andresa. Kentridge tu pred časom režíroval Bergovu Lulu a Šostakovičovu operu Nos. Novú produkciu Wozzecka uviedol v roku 2017 na Salzburskom festivale, kde získala uznanie kritiky. Vznikla v koprodukcii Metropolitnej opery, Canadian Opera Company v Toronte, Opera Australia a Salzburského festivalu.

Opera v nemeckom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami.

Približná dĺžka prenosu: cca 117 minút (bez prestávky)

Oficiálna stránka: http://www.prenosydokin.cz

Vstupné:
12,- € / základné vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie
6,- € / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia Piešťany a cez www.ticketportal.sk


Top