Umelá inteligencia: Čo by o nej mal vedieť každý

Typ podujatia
prednáška

Dátum, čas a miesto konania
29. 05. 2024 o 18.30 h Arta

UsporiadateľArta

Popis
Koncom roku 2022 do našich životov vtrhli konverzačné nástroje založené na generatívnej umelej inteligencii ako napr. ChatGPT. Môžete sa s nimi rozprávať o faktoch aj o názoroch. Poskytnú kuchársky recept, napíšu dieťaťu domácu úlohu, ale aj zostavia súhrn článkov či knihu. Môžu nielen písať, ale aj hovoriť. Maľujú obrázky, skladajú hudbu a to často veľmi dobre. Podávajú neuveriteľné výkony, ale robia aj neskutočné chyby. Viete, ako funguje umelá inteligencia a čo všetko od nej môžeme čakať?
Český publicista, popularizátor vedy a odborník na umelú inteligenciu Petr Koubský v prednáške s následnou diskusiou priblíži svet AI v širších súvislostiach, zhodnotí, kam sa môže vyvíjať a ako ovplyvní naše životy. Nástup umelej inteligencie je totiž zrovnateľný s obdobím, kedy sa zavádzala elektrina - veľa vecí bude inak, a to často spôsobom, ktorý je ťažké si vopred predstaviť. Môžeme a mali by sme však o nich premýšľať.
Vstup: 5 EUR / 4 EUR študenti, seniori, ZŤP
Miesto: event space
_ _ _
Petr Koubský je český publicista, analytik informačných a komunikačných médií a od roku 2018 pôsobí ako redaktor českého Deníka N pre vedu a technológie. Napísal a preložil niekoľko kníh o IT, učil na Karlovej univerzite a Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Pracoval postupne ako programátor, potom v Softwarových novinách, bol šéfredaktorom časopisu Inside, riaditeľom iCollege a vydavateľom webového magazínu 067.


Top