GYPY pre Afriku

obrázok

Burza oblečenia a hračiek

Typ podujatia
trh, iné

Dátum, čas a miesto konania
21. 10. 2016 od 15.00 h do 18.00 h | Gymnázium Pierra de Coubertina

UsporiadateľGymnázium Pierra de Coubertina

Popis
Gymnázium Pierra de Coubertina sa rozhodlo zapojiť do projektu Školy pre Afriku. Tento projekt založila organizácia UNICEF s cieľom zlepšiť kvalitu vzdelania v Afrike (alebo aspoň nejaké vzdelanie poskytnúť) – a v konečnom dôsledku aj zabezpečiť deťom kvalitnejší život.
V Afrike je súčasná situácia alarmujúca. Pre viac než 30 miliónov detí je možnosť vzdelávať sa nedostupná.

Prečo je dôležité poskytovať vzdelanie?
Vzdelanie pomáha v boji s chudobou a hladom, znižuje detskú úmrtnosť, pomáha v boji s ebolou, HIV/AIDS a ďalšími smrteľnými chorobami, podporuje rovnosť pohlaví a posilňuje postavenie žien, pomáha deťom chrániť sa pred násilím a zneužívaním, znižuje diskrimináciu a pomáha odstraňovať následky tráum.
Vzdelanie je jeden z hlavných pilierov našej spoločnosti – umožnime ho preto všetkým.

ZBIERKA – AKO SA ZAPOJIŤ?
Ak máte doma nadbytok šatstva (ktoré vám je malé, alebo ho už jednoducho nenosíte) alebo hračky – prineste ich cez veľkú prestávku (9:40-10:00) na druhé poschodie oproti biologickému laboratóriu.
Zbierame od 3. októbra (pondelok). Tešíme sa na Vás na druhom poschodí!
Odľahčíte prírodu a pomôžete dobrému cieľu!
Nenosiť: špinavé alebo poškodené hračky, špinavé alebo poškodené oblečenie (oblečenie vyperte).

BURZA
Burza bude prebiehať 21. októbra (piatok) od 15:00 do 18:00 v priestoroch Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch – na novom basketbalovom ihrisku pri starej telocvični (vchod cez ulicu alebo cez starú telocvičňu). V prípade zlého počasia sa burza presunie do starej telocvične.

Všetky vyzbierané peniaze pôjdu na účet organizácie UNICEF na podporu vzdelávacích projektov UNICEF vo viac než 13 krajinách subsaharskej a západnej Afriky.

Kontakt na organizátora: barbora.banasova@gmail.com


Top