Ťapákovci

obrázok

Typ podujatia
divadelné predstavenie

Dátum, čas a miesto konania
16. 10. 2018 o 18.00 h Kultúrno spoločenské centrum Fontána

Popis
Start agency - Ťapákovci
 
"Vstávaj, ideme spať!" - nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapakovcov zo začiatku 20.storocia. Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania nám Tapakovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo. Naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké.

"Ťapákovci" patria k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom Timrava rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe. 
V prípade arény dodať: Predstavenie je inscenované v kontaktnej aréne, kde divák sa stáva súčasťou Ťapákovského domu a má možnosť sa hercov priamo dotýkať a cítiť!

Účinkujú: Marek Majeský, Marián Labuda ml., Danica Jurčová, Andrea Karnasová, Erik Peťovský, Martina Bučková, Tomáš Vincze, Petra Sudorová, Ľudmila Iványiová, Roman Hačo Hatala 

Predaj lístkov a presnú alternáciu hercov vo Vašom meste nájdete na www.ticketportal.sk/Event/Tapakovci-140023

Autor: Božena Slančíková Timrava
Scenár: Ondrej Šulaj
Dramatizácia a réžia: Viktor Vincze st.

Dĺžka predstavenia: 80 minút


Top