Rozprávkový svet Boženy Němcovej a Pavla Dobšinského

Typ podujatia
výstava, pre deti

Dátum, čas a miesto konania
13. 11. 2018 - 30. 11. 2018 Átrium Slovenského rozhlasu

UsporiadateľMestská knižnica mesta Piešťany

Popis
Výstava komiksov a maľovaných objektov študentov odboru Propagačnej grafiky ŠÚV J. Vydru v Bratislave a ocenených výtvarných prác detí z medzinárodnej výtvarnej súťaže Neodíď nám rozprávočka... Sprievodné podujatie Festivalu Prix Ex Aequo 2018.

Mestská knižnica mesta Piešťany realizuje v rámci medzinárodného festivalu Prix Ex Aequo 2018 výstavu Rozprávkový svet Boženy Němcovej a Pavla Dobšinského, pozrieť si ju môžete v átriu Slovenského rozhlasu. Na výstave si návštevníci môžu prehliadnuť ocenené detské práce z výtvarnej súťaže Neodíď nám, rozprávočka..., ktorú vyhlásila Mestská knižnica mesta Piešťany spolu s partnermi. Súťažiace deti ľubovoľnou výtvarnou technikou stvárnili svoj obľúbený príbeh, rozprávku či básničku Pavla Dobšinského alebo Boženy Němcovej. Tejto medzinárodnej súťaže sa zúčastnilo 1332 detí zo 79 škôl zo Slovenska i Čiech, z ktorých porota vybrala najlepšie práce a udelila celkovo 37 cien a 23 čestných uznaní. Víťazní autori prác si ocenenia prevzali na slávnostnom vyhodnotení súťaže, ktoré sa uskutočnilo 23. mája 2018 v rámci festivalu ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe, X. ročník v Piešťanoch.

Súčasťou výstavy sú aj výtvarné práce študentov odboru propragačnej grafiky ŠÚV Josefa Vydru v Bratislave. Vystavené sú komiksy a priestorové objekty, ktoré študenti vytvorili na motívy tvorby Boženy Němcovej a Pavla Dobšinského, tiež v rámci medzinárodného festivalu ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe, X. ročník. Práve na ňom sme si pripomenuli 190. výročie narodenia slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského a 156. výročie narodenia českej spisovateľky Boženy Němcovej.


Top