Igor Baďura - Ženy a krásy sveta - vernisáž

obrázok

Typ podujatia
vernisáž

Dátum, čas a miesto konania
23. 07. 2019 o 18.00 h | Kultúrno spoločenské centrum Fontána

UsporiadateľMestské kultúrne stredisko mesta Piešťany

Popis
Vernisáž výstavy fotografií Igora Baďuru

Igor Baďura (Piešťany) fotografuje od svojich 10 rokov. Jeho prvým fotoaparátom bol Flexaret, s ktorým ho zoznámil jeho strýko. Nefotil s ním veľmi dlho, pripadal mu nemoderný a rýchlo presedlal na kinofilmové fotoaparáty ruskej výroby ako Zenit a Fed. Potom prišla dlho vytúžená nemecká Praktica MTL 3 s objektívom Pancolar 50mm f 1,8, ktorý je ešte aj dnes na fototrhu cenený ako kvalitný základný objektív. S Prakticou prežil svoje študentské roky a robil „dvorného“ fotografa na strednej, ale aj vysokej škole na všetkých študentských akciách, výletoch, oslavách, stužkových, imatrikuláciách.... V tých časoch mal doma malú manufaktúru – čierno-bielu fotokomoru a venoval sa fotografii naplno. Potom prišla práca, otvoril sa trh a Igor Baďura si kúpil svoju prvú zrkadlovku Made in Japan – Olympus, ktorý mu vydržal až do príchodu digitálnej éry. Nástupu „digitálu“ dlhšie odolával, ale keď Minolta uviedla na trh fotoaparát s 3 Mpix, čo bol vtedy veľký pokrok, tak sa rozhodol svoju zrkadlovku predať a presedlať na digitál. Dnes fotografuje s Canonom 6D mk II.
Dlhé roky sa venoval najmä cestovateľskej fotografii – precestoval a fotografoval Malorku, Ibizu, Kanárske ostrovy Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventuru, prešiel Španielsko a Portugalsko, ale aj grécke ostrovy Rodos, Kos, Korfu, Santorini, Krétu, má rád Taliansko, Sardíniu, Korziku, navštívil aj národné parky USA či Island. Pred asi 8 rokmi sa začal venovať aj modelingovej a glamour fotografii, portrétu a aktu a snaží sa na svojich fotografiách zachytiť krásu ženy. Má rád tiež street fotografiu a fotografovanie zvierat.
Je prívržencom viac-menej klasickej fotografie bez výrazných grafických úprav, retuší, fotokoláží, vymieňania pozadí, oblohy a podobne, lebo sa mu javí, že už to nie je fotografia, ale grafika alebo maľba. Keď to neodfotí tak ako treba, tak sa na to miesto radšej vráti znova, aby vystihol to správne svetlo alebo počasie.
So svojimi fotografiami sa zúčastňuje rôznych fotosúťaží s menšími alebo väčšími úspechmi, je tiež členom Piešťanského fotoklubu.


Top