Artrooms Moravany 3 | Budúcnosť kolesa

obrázok
Číslo ročníka
III.

Typ podujatia
výstava

Dátum, čas a miesto konania
05. 07. 2021 - 19. 09. 2021 Moravany nad Váhom (Kaštieľ Moravany nad Váhom)

Popis
Tretí ročník medzinárodnej umeleckej výstavy ARTROOMS MORAVANY.
Na výstave budú prezentované diela vyše 40tich súčasných vizuálnych umelcov a umelkýň, v zastúpení: objekt, socha, maľba, grafika, fotografia, video a iné médiá.

BUDÚCNOSŤ KOLESA
Doprava je na Slovensku, rovnako ako v celom svete, veľkou environmentálnou témou. Výstava Budúcnosť kolesa sa zameria na niekoľko okruhov, ktoré pomenúvajú problémy osobnej, najmä, automobilovej dopravy. Umelci a umelkyne vo svojich dielach zároveň predstavujú riešenia: podpora hromadnej dopravy, cyklistiky a aj vyzdvihnutie chôdze ako prirodzeného ľudského pohybu. Budúcnosť kolesa odkazuje k ďalšiemu vývoju ľudskej mobility. Zdôrazňuje, že ľudstvo stojí na križovatke a môže si vybrať, ktorou cestou sa vydá.

VYSTAVUJÚCI AUTORI A AUTORKY
Akintunde Akinleye, ASIO, Blažej Baláž, Mário Birmon, Jiří Černický, Jakub Geltner, Václav Girsa, Patrik Hábl, Anna Beata Háblová, Andrej Haršány, Jitka Havlíčková, Oto Hudec, Jana Kalinová, Peter Kalmus, Michal Kindernay a Sára Vybíralová, Tomáš Klepoch, Daniela Krajčová, Zorka Lednárová, Marcel Mališ, Stano Masár, David Možný, Martina Nosková, Dušan Pacúch, Nongkran Panmongkol, Lexa Peroutka, Jozef Pilát, Mariana Repovská, Oliver Ressler, Lukáš Rittstein, Tomáš Roubal, Zdeněk Ruffer, Andy Singer, Petra Skořepová a Lucie Králíková, Monika a Ľubo Stacho, Marek Štuller, Iveta Tomanová, Ján Triaška, Vladimír Turner, Tomáš Werner, Stanislav Zámečník, Martin Zet a ďalší.
Kurátori: Lenka Kukurová, Milan Mikuláštík
Kurátorská spolupráca: Dominika Chrzanová, Zuzana Sabová
Riaditeľka projektu: Zuzana Sabová

Miesto výstavy: Kaštieľ Moravany
Adresa: Kostolecká 161/10, 922 21 Moravany nad Váhom
Otváracie hodiny: Pia - So - Ne: 10:00 - 18:00
*v prípade záujmu o prehliadku mimo otváracích hodín kontaktujte: artrooms.moravany@gmail.com
Dátumy komentovaných prehliadok a ďalšie sprievodné podujatia budú uverejnené na stránke.


Top