Park Foto Piešťany 2021

Číslo ročníka
16.

Typ podujatia
súťaž, významné podujatie

Dátum, čas a miesto konania
25. 09. 2021 od 08.00 h do 18.00 h Mestský park (Sad A. Kmeťa)

UsporiadateľPiešťanský fotoklub

Popis
Už po 16. raz sa v piešťanskom Mestskom parku uskutoční najväčšia slovenská výstava fotografií pod holým nebom: Park Foto Piešťany 2021. Súťažnú výstavu fotografií, ako festival kreatívnej fotografie s podporou reklamných partnerov organizuje občianske združenie Piešťanský fotoklub. Park Foto sa stalo súčasťou každoročného neoficiálneho ukončenia letnej sezóny v Piešťanoch. Tento rok to bude 25. septembra.

Sobota 25.9.2021

8:00 Vešanie sietí

10:00 - 13:00 - Registrácia vystavujúcich autorov - pri vstupe do mestského parku

15:00 - 16:30 - Hodnotenie odbornou porotou

17:00 - sčítanie štipcov

17:20 - 17:30 - Spoločné Foto

17:45 - 18:00 - Vyhlásenie výsledkov


O čo ide?

V prvom rade o prezentáciu fotografickej tvorby, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii. Spätná väzba k vašej tvorbe od niekoľko tisícok návštevníkov výstavy v jeden deň.

Ako?

Vystavujúci fotografi si svoje diela inštalujú sami na vopred pripravenú sieť o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku. Inštalovať možno aj na lavičky, vlastné stojany, rebríky a pod. Kreativite pri inštalovaní sa medze nekladú.

Čo si vziať so sebou?

Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, či čiernobiele. Potrebné sú pomôcky na zavesenie fotografií (štipce, spony, háčiky, špagáty, gumičky a pod.). Odporúčame zobrať si so sebou niečo na sedenie. Dobrá nálada je povinnou výbavou .

Prečo?

Máte možnosť vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkovej fotovýstave na Slovensku a tento rok môžete byť aj súčasťou pokusu o zápis do knihy rekordov v počte vystavených fotografií. Načerpáte inšpiráciu a od tisícok návštevníkov môžete získať cenné odozvy na vašu tvorbu. Stretnutie s ostatnými fotografmi vám prinesie možnosť rozhovorov o fotografií.

Čo ešte?

Piešťany sú krásne mesto a počas príjemného dňa máte možnosť fotoaparátom zachytiť jeho jesenné čaro.


Top