O mužovi mnohých tvárí

Typ podujatia
výstava, pre deti

Dátum, čas a miesto konania
20. 04. 2022 - 20. 05. 2022 Elektrárňa Piešťany

UsporiadateľMestská knižnica mesta Piešťany
Mesto Piešťany
Trnavský samosprávny kraj
Rozhlas a televízia Slovenska
Elektrárňa Piešťany

Finančná podpora podujatia:
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník.
Realizované s finančnou podporou oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Popis
Výstava vybraných ilustrácií českého ilustrátora Václava Šlajcha z komiksového románu Štefánik – knihy, ktorá naozaj pútavým a moderným spôsobom – komiksovým príbehom, približuje život a výnimočnú osobnosť Milana Rastislava Štefánika, možno najoriginálnejšieho predstaviteľa moderných československých dejín.

Komiksový román Štefánik je o mužovi mnohých tvárí. Ktorá z nich je tá pravá? Všetky alebo žiadna? Muž veľkých gest a malicherných slabostí. Zábavný, spoločenský, osamelý, ambiciózny, nepochopený. Karierista, zvodca, fanfarón aj Don Quijote.
Publikácia vyšla v roku 2021 v Čechách vo vydavateľstve Labyrint a na Slovensku vo vydavateľstve Slovart ako prvé slovenské vydanie. Príbeh slovenského politika a letca od českých autorov – scenáristov Michala Baláža a Gabriely Kyselovej získal okrem sošky Muriel aj Cenu Českej akadémie komiksu a ocenenie Najlepšia česká komiksová kniha roka 2021.


Top