Bola raz prvá trieda

obrázok

Typ podujatia
prezentácia, pre deti

Dátum, čas a miesto konania
23. 06. 2022 o 13.30 h Mestská knižnica mesta Piešťany

UsporiadateľMestská knižnica mesta Piešťany

Popis
Bola raz jedna trieda, v tej triede bola krieda. Tá krieda bola biela a bolo jej dosť veľa. Tak začína básnička pre deti jednej z najvýraznejších autoriek pre deti a mládež – Kristy Bendovej, ktorá prepožičala svoj názov aj novej knihe vydavateľstva BUVIK. Knihu prídu odprezentovať a pokrstiť manažérka vydavateľstva Milica Matejková a Martina Matlovičová a herci z Divadla TUŠ sa postarajú o scénické čítanie.

Umelecká čítanka je zostavená z tvorby spisovateľky a prváci v nej nájdu obľúbené básničky Bola raz jedna trieda, Ako Jožko Pletko poobliekal všetko, Cirkus Hopsasa a mnohé ďalšie. Prečítajú si aj veselé rozprávky O strašidelnom klavíri, O spomalenej princeznej, O tom, ako sa Fricko narodil, O Brumlíčkovi, ktorý nemohol zaspať a nakoniec aj hravý životopis pani spisovateľky. Text je doplnený živými a žartovnými ilustráciami Martiny Matlovičovej, ktoré rozvíjajú kreativitu a prinášajú deťom dobrú zábavu a radosť z čítania.

Vydavateľstvo BUVIK vydáva umelecky hodnotné diela prevažne pôvodnej literatúry klasických i súčasných spisovateľov pre najmenšie deti, začínajúcich čitateľov a čitateľov do 12 rokov. Knihy z produkcie vydavateľstva, ich autori a ilustrátori získavajú vysoké ocenenia v medzinárodných i domácich súťažiach.


Top