68. music festival Piešťany

obrázok

Hudba vo svetle rámp

Typ podujatia
festival

Dátum, čas a miesto konania
02. 06. 2023 - 07. 07. 2023 Dom umenia Piešťany

UsporiadateľDom umenia Piešťany

Popis
Historicky druhý najstarší hudobný festival na Slovensku – music festival Piešťany, zaháji svoj 68. ročník v piatok 2. júna o 19. hodine v Dome umenia Piešťany. Toto významné kultúrne podujatie, ktoré od svojho založenia v roku 1956 kontinuálne trvá až po dnes, patrí k obľúbeným a prestížnym sviatkom hudby na Slovensku. Usporiadateľmi 68. mfP 2023 sú Slovenská filharmónia – Dom umenia Piešťany, Mesto Piešťany, Rezort Piešťany – Oblastná organizácia cestovného ruchu.
Festivalový výbor, spolu s Umeleckou radou pripravili bohatý program aktuálneho ročníka, ktorého leitmotívom je spojenie hudby a scénického umenia, pod mottom „Hudba vo svetle rámp“.
V rámci 68. ročníka music festivalu Piešťany sa v širokom spektre predstaví časť tvorby, ktorá sa týka spojenia hudby s filmovou a scénickou produkciou. V podaní významných telies ako Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Štátna filharmónia Košice, Spevácky zbor Lúčnica, 4 Tenoři, Pressburg Saxophone Quartet, Slovak Brass Quintet, Junior Balet Národného divadla Brno, Dua K&L, Bratislava Konzervatórium Big Band a ďalších, zaznejú ukážky autentického spôsobu sprevádzania nemého filmu, slávne melódie zo slovenských filmov, aranžmány svetových filmových melódií, ako aj baletné umenie mladých tanečníkov z Brna. Súčasťou festivalu budú aj živé prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku, historické a dokumentárne filmy, výstavy a mnohé ďalšie podujatia.
Koncerty a predstavenia 68. ročníka mfP 2023 sa budú konať v Dome umenia v Piešťanoch, v piešťanskom Hoteli Thermia Palace, v Hudobnom pavilóne v Mestskom parku Piešťany a v Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom.
Všetkým návštevníkom 68. ročníka mfP 2023 želáme veľa nezabudnuteľných zážitkov, spojených s krásnou hudbou vo svetle rámp.

Marián Turner,
GR SF a dramaturg 68. mfP 2023


Top