Farebné výmysly

obrázok

Typ podujatia
výstava

Dátum, čas a miesto konania
17. 04. 2024 - 31. 07. 2024 Mestská knižnica mesta Piešťany

UsporiadateľMestská knižnica mesta Piešťany

Popis
Autorská ilustrácia Filipa Horníka.

Filip Horník o výstave:
"Moju výstavu tvoria práce nadpozemského charakteru. Málokedy máme možnosť porozprávať sa s Potkaním kráľom, či posedieť si na káve s Európskym saňovým psom. Vo svojich ilustráciách sa venujem fantastickým bytostiam, ktoré vídavam vo svojich snoch, či v mihote listov mladej jari. Často mi nahrádzajú ľudí a trávim s nimi väčšinu svojich voľných chvíľ. Bavia ma historkami o ich čudných svetoch a zvyklostiach, ktoré sú pre našinca celkom cudzie.
Ak vás zaujíma, aké témy má v hlave ilustrátor krátko predtým, ako sa kompletne zblázni, pretože nevie rozpoznať fikciu od reality, odporúčam navštíviť moju výstavu. Možno sa zbláznite aj vy."

Filip Horník yštudoval ŠÚV v Kremnici, odbor tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov pod vedením Vojtecha Baláža a následne absolvoval ateliér Art Dizajn pod vedením Františka Buriana na VŠVU v Bratislave. Venuje sa predovšetkým knižnej ilustrácii pre deti ale aj voľnej ilustrácii alebo dizajnu. Svojimi ilustráciami prispel aj do niekoľkých čísel časopisov Slniečko a Bublina. Jeho ilustrácie boli súčasťou mnohých výstav nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Je členom asociácie ilustrátorov – ASIL.
Ilustroval obálky kníh Jána Púčeka Okná do polí (2013) a Uchom ihly (2015). Je autorom ilustrácií ku knihám pre deti ako napríklad Netopierik, zombíci a čudo z Marsu (2016), Kremnickí permoníci (2016), Spišskí permoníci (2017) od Zuzany Boďovej; Stratený kráľ (2018) od Romana Brata, Zberný dvor (2019) od Branislava Jobusa, Mina a Riman Maximilián (2019) od Zuzany Boďovej, Ako šarkan Kyber Šikana pristál na streche základnej školy (2020) a Odpadkový fantóm (2021) od Branislava Jobusa.


Top