ALFONS MUCHA A FOTOGRAFIA

obrázok

Typ podujatia
výstava

Dátum, čas a miesto konania
12. 05. 2024 - 31. 10. 2024 Ensana Napoleon II.

UsporiadateľSlovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s.

Popis
Mucha, celoživotný fotograf

V roku 2024 predstaví Muchova nadácia päťdielnu výstavu Mucha a fotografia: osobná vízia, ktorá je treťou časťou série "Muchova stopa".

Mucha Trail 2024 bude skúmať Muchu ako geniálneho fotografa a bude presvedčivým záznamom osobných životných vízií umelca, skutočného a nefalšovaného majstra fotoaparátu.

Ako ukázala predchádzajúca séria, výstavy Timeless Mucha: Spojenie sveta (2022 ) a Alfons Mucha: (2023), Mucha bol popredným predstaviteľom secesie, známym najmä vďaka svojim plagátom a širokej škále dekoratívnych diel, ktoré vytvoril v Paríži koncom 19. storočia. Menej známe je však to, že Mucha sa venoval fotografovaniu dávno predtým, ako sa preslávil vo francúzskom hlavnom meste, a táto záľuba ho sprevádzala počas záverečnej fázy jeho umeleckej kariéry v 30. rokoch 20. storočia. V súčasnosti Muchova nadácia uchováva približne 2 500 jeho fotografií. Zachovali sa ako dobové tlače alebo negatívy na sklenených platniach/celuloide a pokrývajú mimoriadne širokú škálu tém: nielen ateliérové modely, snímky jeho rodiny a priateľov, portréty, krajiny, prírodné a architektonické štúdie, ale aj dokumentárne a inscenované fotografie (mise-en-scène).

Výstava bude prebiehať vo výstavnej sieni priamo v srdci kúpeľného ostrova v budove Napoleon II každý deň okrem pondelka .

Cena vstupenky: dospelá osoba 3 €, dieťa od 6 rokov/študent/ZŤP/dôchodca 1,5 €


Top