SLOVAK PRESS PHOTO 2015

obrázok
V priestoroch piešťanskej knižnice sme 17. februára vernisážou otvorili výstavu ocenených prác 4. ročníka najprestížnejšej novinárskej fotosúťaže SLOVAK PRESS PHOTO. Súťaž a následná výstava prináša každoročne nezávislé autentické obrazové svedectvo o najvýznamnejších udalostiach uplynulého roka tak, ako ich zachytili fotografi žijúci v Slovenskej republike. Výstava predstavuje kolekciu 198 fotografií od 24 autorov ocenených v 10 súťažných kategóriách, ako aj fotografie tohtoročného držiteľa Ceny za celoživotné dielo Petra Procházku. Sedemčlenná medzinárodná porota tento rok vyberala spomedzi 1 369 fotografií, ktoré do súťaže zaslalo 191 fotografov.
Vernisáž výstavy sa uskutočnila za účasti riaditeľky súťaže Jany Garvoldtovej a viacerých autorov víťazných fotografií. Svoje práce prišli osobne predstaviť víťaz ceny Grand Prix za rok 2015 Robert Tappert a držitelia ocenení v ďalších kategóriách Peter Korček, Laura Vittek a piešťanská fotografka Kata Sedlak, ktorá si tento rok odniesla aj Cenu diváka. Hosťami podujatia boli aj absolútny víťaz SLOVAK PRESS PHOTO 2013 Milan Illík a držiteľ Ceny za celoživotné dielo Peter Procházka.
Účastníci vernisáže mohli zhliadnuť aj víťaznú prácu fotografa Tomáša Rafu v kategórii krátke video, ktorá bola novinkou tohto ročníka súťaže.
Výstavu SLOVAK PRESS PHOTO 2015 mohli návštevníci vzhliadnuť do 22. apríla.
Autor: Martina Marová Dátum: 22. 04. 2016

Top