Lodenica 2017

obrázok
V čase od 31. augusta do 2. septembra 2017 sa v Piešťanoch konal v poradí už 19. ročník najväčšieho slovenského festivalu country, folk a trampskej hudby Lodenica. Počas troch dní si v areáli Campingu Lodenica mohli návštevníci užiť vystúpenia mnohých umelcov, ktoré prebiehali na troch scénach.
Veľkým lákadlom 19. ročníka bola talianska spevácka legenda Giampiero Anelli, známy ako Drupi, ktorého exotický, hlboký a chrapľavý hlas je nezameniteľný. Návštevníci mali vďaka organizátorom možnosť zažiť skvelé vystúpenie čerstvého sedemdesiatnika, na ktoré len tak ľahko nezabudnú. Zazneli jeho najväčšie hity ako Piccola e fragile, Sereno e, Sambario, Due, Come va, či Soli.
Organizátori pripravili pre návštevníkov i ďalšiu lahôdku. Po prvýkrát na Slovensko a do areálu piešťanskej lodenice a autokempingu zavítala skupina Creedence Clearwater Revived, ktorá je považovaná za pokračovateľov legendárnej americkej hippie formácie Creedence Clearwater Revival.
Okrem nich sa na festivale predstavili aj František Nedvěd a Tie Break, ruskí predstavitelia Otava yo, česká folková kapela z Brna Kamelot, českí Taxmeni, Miki Ryvola a Nezmaři či mnohí ďalší interpreti.
Návštevníci festivalu si popri hudbe a občerstvení mohli opäť užiť aj mnoho ďalších sprievodných aktivít a atrakcií. 19. ročník festivalu Lodenica sa vydaril na výbornú a bol už tradične dokonalou bodkou za sezónou letných hudobných festivalov v Piešťanoch.
Autor: Piešťanské informačné centrum Dátum: 05. 09. 2017

Súvisiace akcie

Súvisiace korporácie


Top