Čaro ilustrácie / Kouzlo ilustrace

obrázok
Mestská knižnica mesta Piešťany v spolupráci so Slovenským inštitútom v Prahe pripravili výstavu Čaro ilustrácie / kouzlo ilustrace. Po celý október boli v galérii Slovenského inštitútu v Prahe vystavené ilustrácie významných slovenských ilustrátorov Kataríny Slaninkovej, Márie Nerádovej, Juraja Balogha, Bystríka Vanča a Vladimíra Krála, ktorých ilustračná tvorba bola ocenená v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska. Zároveň od 1. do 4. októbra 2019 prebiehal Festival českej a slovenskej tvorby pre deti so sprievodnými podujatiami v Slovenskom inštitúte v Prahe, v Městské knihovně v Praze a jej pobočke v Dejvicích, v Domě národnostních menšin a v pražských základných a materských školách.
Medzi osobnosťami, ktoré boli súčasťou programu v Slovenskom inštitúte v Prahe vystúpili spisovateľ Daniel Hevier, spisovateľka Petra Nagyová Džerengová, režisér Ján Uličiansky, herci Anna Kamenská, Richard Trsťan, Viera Kučerová, Martin Matejka, divadelný súbor Šibe, bábkoherci Lukáš Tandara, Martin Kollár a Barbora Krajč Zamišková a speváčka Andrea Bučko.
Festival a výstavu v Slovenskom inštitúte v Prahe pripravili občianske združenie BONA FIDE a Mestská knižnica mesta Piešťany v spolupráci so Slovenským inštitútom v Prahe. Záštitu nad festivalom prevzal veľvyslanec Slovenskej republiky v Českej republike Peter Weiss.
Autor: Katarína Klusová Dátum: 08. 11. 2019

Top