Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2017

obrázok
Prvý júnový víkend v Piešťanoch už tradične patrí jednému z najvýznamnejších kultúrnych podujatí roka – Otvoreniu letnej kúpeľnej sezóny. Piešťany v tomto kalendárnom roku oficiálne privítali letnú sezónu už po 26. krát. Pre obyvateľov a návštevníkov mesta pripravili organizátori opäť bohatý program a nechýbalo ani množstvo sprievodných podujatí.

I keď hlavným dňom víkendového podujatia býva tradične sobota, už v predvečer oficiálneho zahájenia sezóny si mohli návštevníci užiť niekoľko zaujímavých podujatí. Galéria Fontána v piatok 2. júna podvečer otvorila unikátnu výstavu krojovaných bábik z celého Slovenska, ktorá sa už v uplynulých rokoch stretla s obrovským úspechom a pozitívnymi ohlasmi. Po vernisáži sa oplatilo zájsť do mestského parku, kde v hudobnom pavilóne vystúpila Ľudová hudba Borovienka. Prvý deň podujatia sa zavŕšil ďalším koncertom, a to Otváracím gala koncertom 62. music festivalu Piešťany, ktorého Slávnostné otváracie fanfáry zazneli o 19.00 h na terase Domu umenia.

V sobotu 4. júna prebiehal počas celého dňa hlavný program Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Sériu podujatí už v ranných hodinách odštartovala koncertom na Kolonádnom moste skupina Blue Note Jazz Band. O 10.00 h nasledovalo tradičné Slávnostné požehnanie prameňov v hudobnom pavilóne Harmony na Kúpeľnom ostrove, ktorého sa zúčastnili predstavitelia cirkví so zastúpením v Piešťanoch a hlavní predstavitelia mesta. Nasledoval slávnostný sprievod mestom od Kúpeľného ostrova k Hudobnému pavilónu v mestskom parku, kde bola o 11.00 h letná kúpeľná sezóna 2017 slávnostne otvorená.

Po oficiálnej časti patrilo celé popoludnie až do večerných hodín zábave. O 15.00 h sa začal kultúrny program v Hudobnom pavilóne v mestskom parku, kde si mohli návštevníci užiť vystúpenie kapely Funny Fellows, Základnej umeleckej školy Piešťany, For You - a capella, hudobnej skupiny Hrdza a kubánskeho speváka Lazara v doprovode tanečníc Sangre Nueva. Hlavnám ťahákom večerného programu bola Kristína & Band. Sobotňajší program moderovala Veronika Paulovičová.

Na nedeľňajšie popoludnie boli v Hudobnom pavilóne v mestskom parku naplánované vystúpenia súborov z družobných miest Piešťan a folklórneho súboru Žito s Ľudovou hudbou Petra Obucha, avšak pre nepriazeň počasia musel byť program zrušený.

V meste súčasne prebiehalo množstvo sprievodných podujatí, ktoré sa oplatilo navštíviť. V Kultúrno-spoločenskom centre Fontána mohli návštevníci vidieť výstavu paličkovanej čipky národnej umelkyne Eleny Holéczyovej, výstavu súťažných prác paličkovanej čipky Vodný svet, keramické diela Márie Hanuskovej a už spomínané Krojované bábiky zo Slovenska. Ďalším sprievodným podujatím boli už tradične preteky dračích lodí - 8. ročník pretekov O pohár primátora mesta Piešťany. V Piešťanskom informačnom centre prebiehala výstava tvorby fotografa Alexandra Čekmeňova s názvom Príbehy zakliate v čase. Dom umenia ponúkol dve výstavy - dokumentárnu výstavu Jubilanti venovanú významným osobnostiam slovenskej kultúry a výstavu Tibora Hamzu Abstrakt G II. Sobotňajšie poludnie na priestranstve pred Domom umenia ozvláštnila prezentácia historických vozidiel. V nedeľu sa o zábavu v okolí lodenice postarala prvá oficiálna Kolobežka Tour.

Foto: Archív MsKS Piešťany
Autor: Piešťanské informačné centrum Dátum: 05. 06. 2017

Top