Festival slovenskej tvorby pre deti. Prezentácia slovenskej literatúry a jej tvorcov, II. ročník

obrázok
Druhý ročník projektu Festival slovenskej tvorby pre deti. Prezentácia slovenskej literatúry a jej tvorcov opäť prinesie českým deťom, mladým ľuďom a dospelým možnosť rozširovať vedomosti a znalosti o slovenskej literatúre a kultúre. Školáci sa zoznámia s autormi, ilustrátormi a vydavateľmi ocenených kníh a prostredníctvom klasických rozprávok sa prenesú do Československa - sveta svojich rodičov a prarodičov.
Súčasťou projektu budú prezentácie slovenských kníh – pôvodných i preložených do češtiny, výstavy a literárno-výtvarné workshopy, scénické čítania, divadelné dramatizácie či výstava s názvom Povesti Dunajskej kráľovnej, pozostávajúca z ocenených prác detí základných, umeleckých a špeciálnych škôl či školských klubov. V literárnej kaviarni s názvom Knihotúlanie/Knihotoulky dospelým návštevníkom odprezentujeme slovenských tvorcov kníh – spisovateľov i ilustrátorov.
Podujatia festivalu sú určené predovšetkým obyvateľom Čiech, deťom všetkých vekových kategórií, ich rodičom, starým rodičom, slovenskej komunite žijúcej v Prahe a turistom. Budú prebiehať na rôznych miestach (Slovenský inštitút v Prahe, Městská knihovna v Praze a jej pobočky, Muzeum hlavního města Prahy, pražské základné školy).
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.
Partnermi projektu sú BONA FIDE z.s., Literárne informačné centrum, Městská knihovna v Praze.
Festival sa koná pod záštitou veľvyslanca Slovenskej republiky v Českej republike Petra Weissa.
Autor: Mestská knižnica mesta Piešťany Dátum: 24. 04. 2019

Videá


Top