Victoria Regia 2021

obrázok
Neoficiálne ukončenie hlavnej letnej turistickej sezóny patrilo aj v roku 2021 prehliadke a medzinárodnej súťaži v aranžovaní kvetov Victoria Regia, organizovanej Strednou odbornou školou záhradníckou Piešťany, spolu s mestom Piešťany a Mestským kultúrnym strediskom Piešťany. Uskutočnila sa v dňoch od 22. do 26. septembra 2021 v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána a v Prírodnom kine.
Tohtoročnou súčasťou bol aj Visegrad Oasis Cup 2021, v rámci ktorého si floristi zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska vymieňali svoje skúsenosti, rozdielne pohľady na aktuálne trendy aranžovania kvetov a floristické techniky. Súťažiaci vytvárali svoje diela vo foyeri KSC Fontána a v Prírodnom kine, kde boli aj prezentované verejnosti.
Zaujímavou úlohou bola „Vyšehradská lavička“, v ktorej súťažiaci upustili uzdu svojej fantázii a vytvorili krásne a nevšedné lavičky. Kvetinové diela boli vystavené na obdiv aj v piešťanskom nákupnom centre Aupark.
28. ročník obľúbeného podujatia milovníkov prírody a kvetín sprevádzalo unikátne vyvrcholenie, pri ktorom mohli návštevníci namiesto tradičných alegorických vozov vidieť vyzdobené bicykle z Piešťanského užitočného kolesa. V prírodnom kine prebiehala príprava bicyklov, ktoré svoju krásu a bohatú výzdobu predviedli pri spanilej cyklojazde centrom mesta Piešťany, ku ktorej sa pridali aj ďalší obyvatelia so svojimi ozdobenými dvojkolesovými dielami. Najkrajšie bicykle boli ocenené usporiadateľmi.
Vyhodnotenie súťaže o najkrajší kvetinový bicykel zavŕšili v Hudobnom pavilóne koncerty country kapely Neznámi a piešťanskej kapely Staré dobré časy band so swingovými evergreenmi.

Foto: www.zpiestan.sk, FB Victoria Regia - Majstrovstvá Slovenska vo floristike
Autor: Piešťanské informačné centrum Dátum: 27. 10. 2021

Top