Madej Martin (1987)

Typ autority
Účastník interview, spevák, herec, moderátor

Životopis
Prvýkrát spieval a tancoval na pódiu ako 3 ročný v detskom folklórnom súbore.
Ako 5 ročný už absolvoval prvé nahrávky v štúdiu. Boli to albumy ľudových piesní pre deti "Kukulienka kde si bola" a “Dýnom Dánom”.
Keď mal 8 rokov, vybral si ho Peter Nagy v konkurze pre album Peter Nagy a deti 2, ktorého pilotným singlom bola pieseň Bobi. Aj vďaka tomuto hitu album dosiahol viac ako 45 000 predaných nosičov a ocenenie "Double Platinová platňa".
Svoj prvý sólový album vydal ako 10 ročný vo vydavateľstve BMG. Za viac ako 12 000 predaných nosičov získal Zlatú platňu.
Vyštudoval VŠMU v Bratislave, odbor Muzikálové herectvo u profesora Martina Hubu.
V New Yorku absolvoval stáž u uznávaného učiteľa spevu Justina Stoneyho.
Pôsobí v divadlách Nová scéna, Malá Scéna, SND a Divadlo Aréna, kde okrem úspešných predstavení ako Tančiareň, Boyband či Príbeh Ulice 2 Stvárňuje hlavnú postavu v kultovom muzikáli RENT v Divadle Aréna.
Od roku 2012 spolupracuje s producentmi LittleBeat Production, ktorí sú tvorcami skladieb pre umelcov ako napr. Celeste Buckingham, Majk Spirit či Rytmus. Spoluprácu naštartovali úspešným singlom s názvom Just the other one.
Pôsobil ako sólista tanečného štúdia Jumbo, jedného z najkvalitnejších tanečných zoskupení na Slovensku. Spolupracuje tiež s top tanečnými skupinami ako The Pastels a Ladylicious.
Okrem spevu, tanca a herectva, má bohaté skúsenosti s moderovaním firemných podujatí a vďaka svojej angličtine aj na medzinárodnej úrovni.

Odkazy


Top