Prechádzka rozprávkovým parkom 2018

obrázok
Prechádzka rozprávkovým parkom už tradične mení júnovú sobotu piešťanský park na rozprávkovú krajinu. Organizátori podujatia - Materské centrum Úsmev a Mesto Piešťany za podpory miestnych podnikateľských subjektov pripravujú toto obľúbené podujatie pre rodiny s deťmi.

Hlavným cieľom Prechádzky rozprávkovým parkom je vytvoriť jedinečnú príležitosť pre rodiny s deťmi k prežitiu spoločných chvíľ umocnených nezabudnuteľnými zážitkami z rozprávkového podujatia. Výnimočnú atmosféru Prechádzky rozprávkovým parkom dotvárajú nadšení dobrovoľníci, ktorí stvárňujú obľúbené rozprávkové postavičky detí. Do repertoára podujatia sú zámerne zakomponované tradičné aj moderné rozprávky, rozprávky, ktoré potešia menšie i väčšie deti. Scenár podujatia je tvorený tak, aby si v ňom každý našiel to svoje.

Hneď v úvode Prechádzky rozprávkovým parkom dostanú deti mapku rozprávkovej krajiny, ktorá im pomôže ľahšie sa zorientovať v stanoviskách a atrakciách podujatia. Deti za pomoci a podpory rodičov vykonávajú na stanoviskách jednoduché aktivity, za ktoré zbierajú do mapiek pečiatky.

Na Prechádzke rozprávkovým parkom 2018 ste mohli stretnúť veselých Trollov, s ktorými deti prekonávali prekážkovú dráhu. V cieľovej rovine na deti čakalo objatie rodiča. Rybárovi s rodinou pomáhali deti chytať zlatú rybku. Za odmenu jej mohli pošepkať svoje tajné prianie. Mc Qeen pozval deti na preteky na samotnej Route 66. No ako to na pretekoch býva, nezaobišlo sa to ani bez výmeny kolesa. Na stanovisku Asociácie športových klubov si deti vyskúšali rôzne druhy športov a tešili sa zo slávnych piešťanských klubových maskotov. Popoluška spolu s holúbkami už netrpezlivo očakávala pomoc detí pri preberaní hrachu a fazule. Princ spolu so sovou Rozárkou sa v dave „malých princezien“ snažil nájsť tú pravú, ktorej by sedela stratená črievička. Rodiny sa zapojili aj do stavby murovaného domu pre tri prasiatka, ktorý ich mal ochrániť pred nebezpečným vlkom. Včielka Mája tento rok zapojila usilovné deti do zberu peľových zrniečok, aby stihla načas zozbierať tohtoročnú úrodu. Za odmenu im pán včelár prezradil a aj ukázal ako to vlastne v tom úli funguje. Fanúšikovia Star wars-u sa stretli s princeznou Leiou Organa, Luke-om Skywalkerom a Kylom Renom. Deti pomáhali „dobrej sile zvíťaziť“. Starí známi piráti opäť zakotvili svoju loď na zabudnutom ostrove. Čakalo ich nielen dobytie územia pomocou maxi praku, ale aj brodenie pomedzi nebezpečné ryby, medúzy a chobotnice. Ako to na každej správnej lodi chodí, v závere ich neminulo ani generálne čistenie lode a jej príprava na ďalšiu plavbu. Čerti sa snažili vyhrať nad deťmi v hre s „čertovými obrázkami“. Vážili dobré skutky detí a varili s hlavným šéfkuchárom čertov pikantný guláš. Vajcu, ktoré išlo na vandrovku a stretlo kopec kamarátov pomáhali deti podojiť kravičku a časť náročnej cesty vajce na vandrovke aj ochotne odniesli na fúrikoch či lyžiciach. Do tajných čarov deti zasväcoval samotný Harry Potter s kamarátmi. Cez nástupište deväť a trištvrte ich zobral do krajiny čarov, za čo mu deti ochotne pomáhali hľadať ten správny kľúč. Zahrali si aj slávny metlobal a zbierali ponožky.

Prechádzka rozprávkovým parkom 2018 bola spestrená aj vystúpením sokoliarov v dvoch termínoch, hranú rozprávku „O hlúpej žene“ a zábavné atrakcie pre deti (skákacie hrady, šmykľavky, maxi basketbal, štvorkolky, ...).

V závere podujatia čakala na deti za zozbieranie všetkých pečiatok na mapku malá odmena. Je potrebné zdôrazniť, že celé podujatie so všetkými atrakciami je bezplatné a vstup je voľný pre všetkých. Ak ste rodina s deťmi alebo iba jednoducho máte radi rozprávky, tak si určite nenechajte ujsť budúci ročník Prechádzky rozprávkovým parkom.

Zdroj: PhDr. Marcela Vrbová / Materské centrum Úsmev
Dátum: 17. 06. 2018

Top