Výstava V + W

obrázok
V prvom polroku 2015 uplynulo 110 rokov od narodenia dvoch významných postáv českého divadla Jana Wericha a Jiřího Voskovca. Legendám divadelných dosiek je venovaná putovná výstava historických fotografií, medzi ktorými sú zábery nielen z divadla, ale aj zo súkromného archívu Jana Wericha a Jiřího Voskovca.
Vďaka Českému centru v Bratislave sa výstava dostala aj na Slovensko a k videniu bola vo viacerých našich mestách. Výnimkou neboli ani Piešťany. V termíne od 15. februára do 11. marca 2016 sa v priestoroch Piešťanského informačného centra konala výstava V + W, ktorú Piešťanské informačné centrum a Mestská knižnica mesta Piešťany pripravili v spolupráci s Českým centrom Bratislava.
Voskovec a Werich sa počas medzivojnového obdobia nezmazateľne vpísali do dejín českého divadla. Svojou tvorbou naznačili trend, ktorý až dodnes pokračuje históriou malých scén u nás. Okrem niekoľkých desiatok inscenácií sa do pamäte vryli i pesničky, z ktorý väčšina vznikla v spolupráci so skladateľom Jaroslavom Ježkom. Nezabudnuteľnými sa stali aj ich forbíny – živé, aktuálne improvizované komentáre.
Autor: Eva Jančinová Dátum: 12. 03. 2016

Top