International Jazz Piešťany n. o.

obrázok

Kategórie
kultúra

Adresa
Teplická ulica, 39
Piešťany
921 01


Tel.: 0917 968 818
E-mail: jazz@jazzpiestany.sk

Popis
28. februára 2007 bola založená nezisková organizácia s názvom International jazz Piešťany za účelom prípravy, organizácie a usporadúvania podujatí rovnomenného projektu, organizácie medzinárodného džezového Festivalu Doda Šošoku a podpory ostatných aktivít spojených s rozvojom a ochranou duchovných a kultúrnych hodnôt. Zakladateľmi tejto organizácie sú Jozef Šošoka, Ing. Viktor Nižňanský, PhD. a Milan Binčík.
Od začiatku pôsobenia tejto organizácie došlo postupne k niekoľkým zmenám v organizačnej štruktúre a taktiež k zmene pôsobiska. Činnosť projektu International jazz Piešťany sa v súčasnosti sústreďuje v priestoroch Kuralonu, ktorý je okrem iného dejiskom koncertov hudobných skupín z Piešťan a okolia, ako aj neformálnych stretnutí hudobníkov - Jam Session.

International jazz Piešťany je projekt, ktorého začiatky siahajú do roku 2005, kedy v bývalých priestoroch piešťanského džezového diania, Art Jazz Gallery z iniciatívy Jozefa „Doda“ Šošoku a jeho manželky, začali usporadúvať koncerty slovenských, ale aj svetových džezových hudobníkov. Pre tento účel bola v roku 2007 založená nezisková organizácia rovnakého mena.
Od začiatku činnosti tohto projektu sa ročne odohrajú desiatky koncertov a z roka na rok má projekt väčší ohlas na Slovensku, ale aj medzi zahraničnými hosťami kúpeľného mesta, čo má pozitívny dopad na propagáciu nielen džezu, ale aj mesta, regiónu a nakoniec aj Slovenska.

V septembri 2010 sa dianie presunulo do priestorov Art Jazz Gallery v Kursalone, kde aj po smrti Jozefa „Doda“ Šošoku pokračovali v jeho myšlienke, nielen preto, aby napĺňali odkaz novodobého zakladateľa tejto tradície v Piešťanoch, ale aj preto, že džezové koncerty boli, sú a budú neoddeliteľnou súčasťou života v tomto regióne. Od roku 2015 prešla organizácia hudobných podujatí a koncertov v rámci projektu International jazz Piešťany pod činnosť Kursalonu, do ktorej taktiež patrí realizácia pravidelných koncertov rôznych hudobníkov, so zámerom podporiť žánrovú rozmanitosť a ponúknuť publiku širšiu možnosť výberu. Na svoje si tak každý týždeň prídu nielen fanúšikovia kvalitnej džezovej hudby, ale i poslucháči swingu, bluesu, pop - rocku, či folku.

V roku 2017 sa činnosť a realizácia koncertov presunula do priestorov reštaurácie La Musica na Teplickej ulici.

Kľúčové slová
neziskové organizácie, kultúra, jazzová hudba

Top